Diyet Yaparken Bu Hataları Yapmayın

Ne Kadar Az Yersem O Kadar Çok Kilo Veririm
 
Kilo vermek için tüm gün aç kalıp sadece akşam yemeği yemek sık gördüğümüz bir uygulama. Bu yöntemle kilo verseniz de çok kısa bir sürede geri alacağınızından emin olabilirsiniz. Aldığınız günlük kalori miktarını bir anda çok fazla azaltırsanız vücudunuza “kıtlık çıktı” sinyali verirsiniz. Bu sinyali alan bünyeniz çıkıp makarna ve ekmek depolayamayacağı “kıtlık moduna” girer. Böylece besin alamadığınızı düşünen vücudunuz hazırda mevcut olan kalorileri kaybetmemek için metabolizmanızı yavaşlatır. Bu durumda kilo vermeniz normalden çok daha zordur.
 
Diyet Ne Kadar Zorsa O Kadar İyidir
 
Uygulaması zor diyetler genellikle belli besin gruplarını tamamen kesmenizi gerektirirler. Bu da dengesiz beslenmek demektir. Genellikle kısıtlı sayıda besin gruplarına izin veren bu diyetlerle bir süre sonra bu yiyeceklerden bıkarsınız ve diyeti tamamen bırakırsınız.
 
Yaparken Sevdiğiniz Yiyeceklerden Vazgeçmek
 
Sevdiğiniz ve diyetinizle örtüşmeyen yiyeceklerden tamamen vazgeçmenize gerek yok. Arada bir bu yiyeceklerden yemek motivasyonunuzu arttırarak diyetinize devam edebilmenizi sağlar.
 
Sevdiğiniz yiyeceklerden tamamen vazgeçerseniz, kendinizi tatlı kaşıklarken bulabilirsiniz.
 
Yağ Yememek
 
Yağ, belli miktarda da olsa tüketmemiz gereken bir gıdadır. Bazı yağlar omega 3 gibi yararlı yağ asitleri içerirler. Bu yüzden yağı tamamen kesmeniz diyet yapmak için şart değildir. Bunun yerine vücudumuzun ihtiyacı olan besinleri içeren yağları seçip bunları kontrollü bir şekilde tüketmeliyiz.

Diyet Yaparken Bu Hataları Yapmayın yazısına ait etiketler : , , , , , , ,
Diyet Yaparken Bu Hataları Yapmayın yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 07 Haz 2012

Benzer Yazılar

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.