Diyeti Bozanlar

Diyeti Bozanlar
 
Zayıflamak ve forma girmek için uğraşıp didiniyorsunuz. Diyet, spor salonu veya koşu bandı… Ne yaparsanız yapın sürekli tekrarlanan hatalar tüm çabalarınızı boşa çıkarır. Günlük hayatımıza yerleşen ve artık alışkanlık haline gelen bu yanlışlara dikkat ederek daha hızlı ve etkili zayıflayabilirsiniz.
 
Kahvaltıyı Atlamak
 
Kahvaltıyı atlamak, en çok tekrarlanan hataların başında geliyor. Sabah zor kalkıyoruz ve giyindiğimiz gibi evden çıkıyoruz. Kahvaltı, saatlerdir çalışmayan metabolizmanızı uyandırır. Uzun bir süre besinsiz kalan vücut, kahvaltı ile düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu besinleri alır. Böylece gün boyu ayakta ve dinç kalmanızı sağlayacak olan besinleri almış olursunuz.
 
Hafif Ağırlık, Çok Tekrar
 
Ağırlık kaldırarak bol miktarda kalori yakabilirsiniz. Ancak hafif ağırlık ve fazla tekrar tekniği yağ yakmak için ideal bir teknik değildir. Sizi zorlayan bir ağırlık kaslarınızın daha sıkı çalışmasına neden olarak daha fazla kalori yakmanızı sağlar.
 
Karbonhidratı Kesmek
 
Karbonhidrat yemeyi kesmek adeta “trend” haline gelen bir hata. Karbonhidratı tamamen keserek vücudunuza tam anlamıyla fayda sağlamış olmazsınız.
 
Vücudunuzun işlevlerini tam anlamıyla yerine getirmesi için günlük olarak en az 100 gr karbonhidrata ihtiyacı vardır.
 
Favori Yiyecekleri Kesmek
 
Ne zaman kilo vermek istesek hemen sevdiğimiz bol kalorili yiyecekleri tamamen kesiyoruz. Günlük kalori tüketiminizi düşürmek akıllıca bir yöntemdir. Ancak en çok sevdiğiniz yiyecekleri yemezseniz bir süre sonra dayanamayacak ve diyetinizi temelli bozacaksınız.
 
Bu bol kalorili yiyecekleri azaltmanız şart, ancak zayıflamak için bu yiyeceklere elveda demeniz gerekmiyor. Arada bir kendinizi ödüllendirmeniz diyetinizi sürdürmeniz için önemlidir.
 
Az Egzersiz Yapmak
 
Elbette çok az egzersiz yapmak, hiç yapmamaktan iyidir. Ancak amacınız kilo vermek ve incelmekse haftada 1 gün spor yaparak ancak aldığınız kalorilerin bir kısmını yakarsınız. Vücut yağı yakıp vücudunuzu inceltmek için daha fazlasına ihtiyacınız var.
 
Zayıflamak için yaşam biçiminiz üstünde düzenlemeler yapmanız gerekiyor. Haftada bir gün zorla gittiğiniz spor salonu bu konuda size yardımcı olamayacaktır.
 
Yiyeceklerle Beslenmek
 
Sıkı bir antrenman sonrası hemen protein barına veya diyet bisküvilere sarılmayın. Diyet etiketiyle satılan gıdaların büyük bir kısmı fazla kalori içerir. Bu yiyecekler sizi zayıflatmaz. Sadece benzerlerinden daha az kalori içerdikleri için diyet adına sahiptirler. Yani canınız çikolatalı bisküvi çektiğinde diyet çikolatalı bisküvi yerseniz, yine abur cubur yemiş sayılırsınız.
 
Diyet gıdalar yerine her gün bol miktarda meyve ve sebze tüketin. Kalori açısından oldukça fakir olan meyve ve sebzeler aynı zamanda harika lif depolarıdır.

Diyeti Bozanlar yazısına ait etiketler : , , , , ,
Diyeti Bozanlar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 20 Tem 2012/ Son Duzenleme: 20.Tem.2012

Benzer Yazılar

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.