Gençleştiren Gıdalar

Gençleştiren Gıdalar
 
Amerikalı diyetisyenler sizi gençleştiren ve vücudunuzu sağlıklı tutan gıdaları açıkladı. Bu gıdalar zor bulunan pahalı ürünler değil. Hepsi size çok tanıdık gelecek. Gençleştiren gıdaların ortak özelliği içerdikleri . Antioksidanlar cildi bozan, kırışıklıklara ve kalp krizine kadar çok sayıda rahatsızlığa neden olan serbest radikallerle savaşıyor.
 
Tam tahıllı makarna
 
Tam tahıllı makarna normal makarnaya göre 3 kat daha çok antioksidan içeriyor. Her zaman daha çok lif (posa) içeren tam tahıllı gıdalar kolesterolü azaltıyor ve riskinizi azaltıyor.
 
Patlamış mısır
 
Genellikle meyvelerde bulunan polifenol maddesi, patlamış mısırda 4 kat daha fazla bulunuyor. Yağsız ve az tuzlu patlamış mısır az kalori, çok lif içeriyor. Bu da patlamış mısırı harika bir diyet atıştırmalığı yapıyor.
 
Yumurta
 
Yumurta harika bir lutein kaynağıdır. Lutein yaşlanmaya bağlı göz bozuklukları ile savaşır ve göz sağlığını korur. Yumurta ayrıca oldukça kaliteli bir protein kaynağıdır. Yumurta sarısı nadir bulunan çok değerli bir amino asit içerir. Sindirim sırasında içindeki kalori miktarının bir kısmı yakılır ve sizi uzun süre tok tutar.
 
Yoğurt
 
Yoğurt diğer antioksidanların daha etkin çalışmasını sağlıyor. Ayrıca içerdiği yararlı bakterilerle bağırsak sağlığını koruyor.
 
Kanola yağı
 
Kanola yağı damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini azaltıyor. İçindeki alfa-tokoferol ile kolesterolle savaşıyor, damar tıkanıklığını önlüyor.
 
süt
 
Organik süt bol miktarda lutein, beta-karoten ve E vitamini içeriyor. Güçlü antioksidanlar olan bu maddeler organik sütte, normal süte göre 40 kat daha çok bulunuyor.

Gençleştiren Gıdalar yazısına ait etiketler : , , , , , , , , ,
Gençleştiren Gıdalar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 16 May 2012

Benzer Yazılar

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.