Kategori bilgisi:

Uzman Ender Saraç sağlık ve diyet üzerine öneri ve formülleri, özel çaylar, diyet listeleri Ender saraç tarafından hazırlanan kürler.

Diyetcim.net sitesinde bu kategori altında yayınlanan bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir
:Diyet yapmak her zaman her yerde mümkün olmuyor. Çalışan insanlar için diyeti devam ettirebilmek ayrı bir mücadele. Maalesef kilo vermenin kestirme bir yolu yok. Ancak mümkün olduğu kadar dengeli beslenmeye çalışarak daha az kalori tüketebilir, aldığınız kalorileri daha hızlı yakabilirsiniz. Bunun için öncelikle her gün karşınıza çıkan yiyecekleri gözden geçirin ve seçimlerinizi dikkatli yapın.
 
Yoğurt
 
Yoğurt soframızdan eksik olmayan gıdalar arasında. Akşam yemeğinde ne olursa olsun, yanına mutlaka yoğurt koyuyoruz. Yoğurt satın alırken içindeki yağ oranına dikkat ediyor musunuz? Yağsız veya az yağlı yoğurt satın alarak önemli miktarda yağı beslenme döngünüzden …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[22 Haz 2012 | No Comment | ]

Omlet
 
Yumurta güne başlamak için iyi bir seçimdir. Protein ağırlıklı yapısı sayesinde vücut tarafından daha etkin yakılır. Ayrıca yumurta sarısı vücutta üretilmeyen çok değerli amino asitler içerir.
 
Omletinizin yanında avakado yiyebilirsini. Çoğu meyve şeker içerir. Avakado şeker yerine doyurucu ve sağlıklı yağlara içerir. Brokoli hacmine göre çok az kalori içerir. Kulağa ne kadar ilkel gelsede diyet yaparken hacim ve kalori ilişkisine dikkat etmek gerekiyor. Brokoli gibi gıdalar yüksek oranda içerdikleri lif ile daha çabuk doymanızı sağlar ve minimum kalori değeriyle ideal bir diyet yiyeceğidir. Omletiniz için diğer bir alternatif de ıspanak olabilir.
 
İçecek
 
Sınırlı …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[7 Haz 2012 | No Comment | ]

Ne Kadar Az Yersem O Kadar Çok Kilo Veririm
 
Kilo vermek için tüm gün aç kalıp sadece akşam yemeği yemek sık gördüğümüz bir uygulama. Bu yöntemle kilo verseniz de çok kısa bir sürede geri alacağınızından emin olabilirsiniz. Aldığınız günlük kalori miktarını bir anda çok fazla azaltırsanız vücudunuza “kıtlık çıktı” sinyali verirsiniz. Bu sinyali alan bünyeniz çıkıp makarna ve ekmek depolayamayacağı “kıtlık moduna” girer. Böylece besin alamadığınızı düşünen vücudunuz hazırda mevcut olan kalorileri kaybetmemek için metabolizmanızı yavaşlatır. Bu durumda kilo vermeniz normalden çok daha zordur.
 
Diyet Ne Kadar Zorsa O Kadar İyidir
 
Uygulaması …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[7 Haz 2012 | No Comment | ]

 
Yaz geldi, diyet sezonu açıldı. Yaza formda girmek herkes için önemli. Tam bu dönemde artan şok diyet ve yaz diyeti furyası alıp başını gidiyor. Onlarca diyetin arasında hangisini seçeceksiniz? Herkes tatile formda girmek, plajda öz güvenini korumak istiyor. Bunun için sağlığınızdan olmaya razı mısınız?
 
Tek hedefiniz yazın formda kalmaksa sağlıklı zayıflamak çok zor. Sağlıklı zayıflamak demek dengeli beslenmek demektir. Dengeli beslenen kişiler hayat boyu fit kalır, dönemsel diyetlerle sağlığını tehlikeye atmaz. Hızlı zayıflamak genellikle geçici bir çözümdür ve her diyet herkes için uygun değildir. Kişinin genetik özellikleri, kan grubu, beslenme …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 May 2012 | No Comment | ]

Direnç Lastiğiyle Evde Spor
 
Direnç lastikleri tüm spor mağazalarından kolayca temin edebileceğiniz ekonomik spor aletleridir. Her yaştan insanın zorlanmadan kullanabileceği, farklı direnç ve boylarda bulabileceğiniz ekipmanlardır.
 
Direnç lastiklerinin en önemli özelliği diğer spor aletleri gibi eklem noktalarını zorlamaması. Yani direnç lastikleri koşu bandı veya halter gibi eklem noktalarınıza basınç uygulamıyor. Uygulanan bu basınç spor sonrası yaşanan ağrılara, hatta sakatlıklara yol açar. Direnç lastiği ile sakatlanma riskiniz oldukça azdır.
 
Direnç lastikleri çok yönlü spor ekipmanlarıdır. Bu aletlerle isterseni şekillenmesi zor bölgeleri inceltebilir, isterseniz kol kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Evinizden çıkmadan haftada 3-4 gün 30 dakikalık egzersizlerle …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[1 Mar 2012 | No Comment | ]