Kategori bilgisi:

Uzman Ender Saraç sağlık ve diyet üzerine öneri ve formülleri, özel çaylar, diyet listeleri Ender saraç tarafından hazırlanan kürler.

Diyetcim.net sitesinde bu kategori altında yayınlanan bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir
:Siz de tam tahıllı nestle nesfit ile güne hem lezzetli hem de sağlılı bir başlangıç yapabilirsiniz.
Bikiniye hazır mısınız? Nestle nesfit 14 gün programını deneyin.. Araştırmalara göre düzenli olarak tam tahıl tüketen kadınlar form kazanmaya ve formlarını korumaya daha yatkınlardır. Nestle Nesfit 14 gün programıyla hem fazlalıklarınızdan Siz de Tam Tahıllı nestle nesfit ile güne hem lezzetli hem de sağlılı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[13 Eki 2010 | 3 Comments | ]

Yeşim Ceren Bozoğlu 1 yılda nasıl sağlıklı bir biçimde 38 kilo verdiğini anlattı.Sağlıklı kilo verdiğini söyleyen Bozoğlu 1 yılda 38 kilo verdiren diyet ile zayıfladı.1 yılda 38 kilo veren ünlü, 38 kilo nasıl verdiğine dair bilgiler sundu.
Öncelikle kilo vermeye başlamadan önce bütün tahlillerin yapılması gerekiyor diyen sanatçı diyet kelimesini kafanızdan çıkartın dedi çünkü bu kelime insanı olumsuz etkiliyor. Ben sağlıklı besleniyorum demek daha doğrudur.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[4 Eyl 2010 | 3 Comments | ]

Oruç ayında beslenme şeklinin , öğün saatlerinin değişmesi  ve hareketin azalması sebebiyle kilo alımı artmaktadır. Razamanda bu diyet önerilerine uymanız sizin kilo vermenize yardımcı olacaktır.Genelde 3 öğün yenilen yemek miktarı Ramazan ayıyla birlikte 2 öğüne düşer ve ekmek , makarna, pilav , hamur işleri , tatlılar,  et ürünleri tüketimi artar. Yani yemek düzeni tamamen değişir. Bir günde almanız gereken besin öğelerini iftar ve sahura bölerek hatta ara öğünler oluşturarak fazla kilolarınızı vermeye Ramazan ayında da devam edebilirsiniz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[22 Ağu 2010 | 2 Comments | ]

Diyet Lahana Çorbası diyet listesi ile birlikte  günde 800 kalori verebilirsiniz.Diyet boyunca kesinlikle ekmek, alkol, soda ve meşrubat alınmamalı. İstenildiği kadar çorba içilebilir. 7 günden fazla uygulamayın.Genel bir diyet/zayıflama programı olarak diyetisyenler tarafından tercih edilmeyen bu diyet tekrarlanmamalıdır.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[4 Haz 2010 | 4 Comments | ]

Doğum sonrasında, alınan kiloların her anne tarafından bir an önce verilmesi için gayret sarfettiğini biliriz. Bunun için uzmanlar diyete en az 3 hafta sonra başlanmasını öneriyorlar. Her emziren annenin günlük 2000 kalori alması, proteine ağırlık vermesi 2,5-3 litre su tüketmesi gerekir.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 May 2010 | 9 Comments | ]