Kategori bilgisi:

Uzman Ender Saraç sağlık ve diyet üzerine öneri ve formülleri, özel çaylar, diyet listeleri Ender saraç tarafından hazırlanan kürler.

Diyetcim.net sitesinde bu kategori altında yayınlanan bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir
:Size vereceğimiz pratik önerilerle uyguladığınız diyeti hızlandırabilirsiniz. Diyet yapmıyorsanız bile bu pratik bilgilerle vücudunuzu aşırı kalori almaktan kurtarmanız mümkün.
Stres ve kahve
Stres ve kahve genellikle birbirleriyle iyi anlaşırlar. Ancak bu ikilinin aldığınız kalori miktarını ikiye katlayacak bir özelliği var.
Stres ve sabah içtiğiniz kahveler kortizol hormonu üretimini tetikler. Kortizol hormonu aynı zamanda stres hormonu olarak da bilinir. Sinir ve stres anında böbrek üstü bezinde üretilen kortizol hormonu kişide bol yağlı, bol tuzlu veya şekerli yiyecekler yemeye iter. Sinirliyken ve yoğun stres altındayken çikolata veya pasta gibi ağır yiyecekler yemek istememizin nedeni kortizol …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[6 Oca 2011 | 16 Comments | ]

Diyet yapmaya karar verdikten sonra, Yiyeceklerin ve içkilerin kalori değerlerine dikkat etmeliyiz.Hayatımızdan hoşlanarak yediğimiz ve içtiğimiz bir çok ürünü çıkarmak durumunda kalabiliriz. Diyet yaparken çoğu kişilerde de içki alımını durdurduğunu da görürüz. Özellikle eğlenceli davetlerde verilen ve su gibi tüketilen içkilerin kalorilerini hesaplamaya başlarsak, bugüne kadar yaptığımız diyetlerin boşa olduğunu görmüş oluruz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[14 Ara 2010 | No Comment | ]

5 günde 5 kilo vermek isteyenler 5 günde 5 kilo verme diyeti sayesinde 5 günde zayıflayabilirler.5 günde zayıflamak için yapımanız gerekilen diyet listesine uymak, bu sayede sizde 5 günde 5 kilo verin

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[7 Eki 2010 | One Comment | ]

Hangi dondurma kaç kalori?
Birbirinden farklı aromalarla üretilen dondurmalar, sıcak yaz günlerinde serinlemek için ideal. Üstelik dondurma, kalsiyum ve fosfor yönünden de oldukça zengin. Ancak uzmanlar kilo kontrolü açısından günde 100 gramdan fazla tüketilmemesini öneriyor.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[14 May 2010 | 3 Comments | ]

Sizde onca şeyi denemenize rağmen kilo veremiyorum diyenlerden misiniz.O zaman bu önerilerimize kulak verin çünkü kilo veremiyorum diyenler bu önerilimizi dinledikten sonra kilo vermeye başladılar, bu öneriler sayesinde sizde kilo verebilir, kilo veremiyorum demekten kurtulabilirsiniz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[4 Nis 2010 | 4 Comments | ]