Kategori bilgisi:

Uzman Ender Saraç sağlık ve diyet üzerine öneri ve formülleri, özel çaylar, diyet listeleri Ender saraç tarafından hazırlanan kürler.

Diyetcim.net sitesinde bu kategori altında yayınlanan bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir
:Size vereceğimiz pratik önerilerle uyguladığınız diyeti hızlandırabilirsiniz. Diyet yapmıyorsanız bile bu pratik bilgilerle vücudunuzu aşırı kalori almaktan kurtarmanız mümkün.
Stres ve kahve
Stres ve kahve genellikle birbirleriyle iyi anlaşırlar. Ancak bu ikilinin aldığınız kalori miktarını ikiye katlayacak bir özelliği var.
Stres ve sabah içtiğiniz kahveler kortizol hormonu üretimini tetikler. Kortizol hormonu aynı zamanda stres hormonu olarak da bilinir. Sinir ve stres anında böbrek üstü bezinde üretilen kortizol hormonu kişide bol yağlı, bol tuzlu veya şekerli yiyecekler yemeye iter. Sinirliyken ve yoğun stres altındayken çikolata veya pasta gibi ağır yiyecekler yemek istememizin nedeni kortizol …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[6 Oca 2011 | 16 Comments | ]

Tartışma iki gurubun farklı görüşler ortaya atarak kendi doğrularını savunmasıdır. Her yerde tartışan insanlara rastlamaktayız. Ekranlarda tartışma programlarını seyretmekteyiz. Bu programlarda bazen çok seviyeli tartışmalar olurken, Bazen kavgaya ve hakaretlere dönüşen tartışma programlarına da rastlamak mümkündür.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[12 Eki 2010 | No Comment | ]

Elma Rejimi
Elmanın insanları gençleştirip güzelleştirdiği ap açık ortadadır. Elmanın diğer bir faydası ise hastalıklara karşı insanları korumasıdır. Bu nedenle ister rejim yapan bir insan olun isterseniz normal yaşayan bir insan olun mutlaka elma tüketmelisiniz. Elmanın güzelleştirdiği söylenmektedir.

Fakat elmanın cilde nasıl ve ne şekilde bir etki gösterdiği bilinmemektedir. Elmanın suyunu yüzünüze masaj yapın. Hr gün bu yapacağınız masajı bir ya da iki ay sonra sonucunu alacaksınız. Dünyaca ünlü uzmanların açıklamalarına göre her gün en az üç elma tüketilmelidir.

Günlük üç elma tükettiğinizde bunun faydasını yıllar sonra görebileceksiniz. Elmanın zayıflamaya etkisi ise şu …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[6 Eki 2010 | No Comment | ]

Birçok kişi ramazanda oruç tutarken diş fırçalamanın orucu bozup bozmayacağını merak eder.Oruçlu insanların genelde ağzı kokar doğal olarak.Peki diş fırçalarsak oruç bozulurmu ? Diş fırçalamak orucu bozarmı ? İŞte bu sorunun yanıtı.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[23 Ağu 2010 | 2 Comments | ]

Rejim , (Diyet ) kişilerin sağlığını ve formunu koruyabilmesi için uygulanan bir beslenme programıdır. Rejim Her mevsim değişikliğinde vücudumuz ayrı bir çalışma düzenine girer. Kışın diğer canlılarda olduğu gibi büyüme ve gelişim yavaşlar ve insanlarda  yağlanma meydana gelir.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[23 Tem 2010 | 3 Comments | ]