Kategori bilgisi:

Uzman Ender Saraç sağlık ve diyet üzerine öneri ve formülleri, özel çaylar, diyet listeleri Ender saraç tarafından hazırlanan kürler.

Diyetcim.net sitesinde bu kategori altında yayınlanan bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir
:Yeşil çayla ilgili birçok olumlu şeyler duyarız ancak tam olarak nelere yararlı olduğunu bilmeyiz. Yeşil çay hastalıklarla, iltihabi rahatsızlıklar ve kalp hastalıklarıyla savaşmanızı sağlar mı? İşte yeşil çayın 7 yararı..
Kanser riskini önler
Yeşil çay tedepen tırnağa kanseri önlemeye yardımcı oluyor. Araştırmalara göre düzenli içilen yeşil çay, akciğer, gırtlak, mide, bağırsak ve prostat kanserlerinin gelişmesini, büyümesini ve yayılmasını önlüyor.
Cildinizi yumuşatır
Yeşil çay kaşınma ve şişliklere karşı doğal bir antiseptiktir. Bir yeriniz yandığında, kestiğinizde ya da bir şey ısırdığında üzerine biraz yeşil çay dökün ya …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[13 Eki 2010 | No Comment | ]

Bitki çayları hem sağlık hem güzellik için faydalı özelliklere sahiptir, papatya çayı da bunlardan biri. Adet sancıları, bağırsak tembelliğine karşı olumlu etkileri olan papatyanın çayının faydaları…

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[10 Haz 2010 | 5 Comments | ]

Kirazın Faydaları: Kiraz, çağımızın hastalığı olan strese iyi geliyor.Kiraz sapının faydaları çoktur. Menopoz dönemi rahatsızlıklarında faydalıdır. İdrar söktürücü özelliğinden ötürü kiraz böbreklerin dostudur ,vücudu zehirli maddelerden arındırır. Kiraz ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağlamasından dolayı romatizmal rahatsızlıklara, gut hastalığına, eklem kireçlenmesine ve damar sertliğine iyi gelmektedir. İçeriğinde bulunan kinik asit sayesinde böbreklerin taş ve kum yapmasını önler ve böbreklerde taş kum varsa zamanla döktürür, ayrıca safra kesesi taşının dökülmesine de yardımcı olur.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[29 May 2010 | 2 Comments | ]