aburcubur kategorisinde; aburcubur hakkında bilgiler, aburcubur yorumları, aburcubur diyetleri, diyet listesi, diyet program ve aburcubur zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "aburcubur" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Hazır gıdalar günlük hayatımızın vazgeçilmezleri haline geldi. Bilgisayar başında, televizyon karşısında veya acıkınca hızlı bir çözüm için hazır gıdalara başvuruyoruz. Özellikle çocuklarımızın en çok sevdiği hazır gıdaların bilmediğiniz yönlerini bu yazıda topladık.
 
Patates Cipsi
 
Saati ve yeri olmayan insafsız aburcubur, patates cipsi. Patates cipsleri yüksek oranda yağ ve karbonhidrat içerir. Markette satılan patates cipslerinin besin değeri tablosuna göz attınız mı? 100 gr patates cipsinin yaklaşık 30 gramı yalnızca yağdır.
Hazır patates cipsi yerine kendi patates cipsinizi hazırlayın. Patatesi ince ince doğrayıp en sevdiğiniz baharatlarla karıştırın ve fırında pişirin. Patates yerine patlamış mısır da …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[22 Haz 2012 | No Comment | ]

Öğün aralarında acıktığınızda ne yiyorsunuz? Kek, kurabiye gibi hamur işi mi? Yoksa patates cipsi gibi aşırı yağlı aburcuburlar mı? Vücudunuzda salgılanan doğal hormonlar size tuzlu, yağlı ve şekerli gıdalar yemenizi söyler. Bu insan doğasının bir parçasıdır. Bunu sınırlandırmak, kontrol altında tutmak sandığınız kadar zor değil. Tuzlu ve tatlı yiyeceklerin sağlıklı alternatiflerini bulabilirsiniz.
 
Şekerli gıdalar, özellikle tatlılar insana iyi hissettirir. Bu deneylerle kanıtlanmış, bilinen bir gerçektir. Zayıflamak ve zayıf kalmak için tatlıyı tamamen kesmeniz şart değil. Ancak şekerli gıdalar tükettiğinizde insülin seviyenizde değişimlere neden olur. Şekerli gıdalar kan şekerini yükseltir ve daha …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[24 Eki 2011 | No Comment | ]