antioksidan kategorisinde; antioksidan hakkında bilgiler, antioksidan yorumları, antioksidan diyetleri, diyet listesi, diyet program ve antioksidan zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "antioksidan" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Gençleştiren Gıdalar
 
Amerikalı diyetisyenler sizi gençleştiren ve vücudunuzu sağlıklı tutan gıdaları açıkladı. Bu gıdalar zor bulunan pahalı ürünler değil. Hepsi size çok tanıdık gelecek. Gençleştiren gıdaların ortak özelliği içerdikleri antioksidan. Antioksidanlar cildi bozan, kırışıklıklara ve kalp krizine kadar çok sayıda rahatsızlığa neden olan serbest radikallerle savaşıyor.
 
Tam tahıllı makarna
 
Tam tahıllı makarna normal makarnaya göre 3 kat daha çok antioksidan içeriyor. Her zaman daha çok lif (posa) içeren tam tahıllı gıdalar kolesterolü azaltıyor ve kalp krizi riskinizi azaltıyor.
 
Patlamış mısır
 
Genellikle meyvelerde bulunan polifenol maddesi, patlamış mısırda 4 kat daha fazla bulunuyor. Yağsız ve az …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[16 May 2012 | No Comment | ]

Çocukların yemek yeme alışkanlıkları sadece çocukluk dönemlerine etki etmiyor. Uzmanlara göre yetişkin birey, yeme alışkanlıklarını çocukken kazanıyor. Sebze ve balık gibi faydalı gıdaları sevmeyen çocuklar, büyüyünce de bu gıdalardan uzak duruyor.
 
Sizin için hazırladığımız pratik önerilerle çocuklara sebze yedirmek daha kolay olacak.
 
Brüksel Lahanası
 
Brüksel lahanası en yararlı sebzelerden biri. Bu küçük besin depoları ülkemizde fazla tercih edilmiyor. Tercih etsek de çocuklara Brüksel Brüksel lahanası yedirmek neredeyse imkansız. Tadı ve kokusu nedeniyle çocukların en sevmediği sebzelerden.
 
Brüksel lahanası büyük miktarda lif ve protein içerir ve kalori oranı çok düşüktür. Bu özelliğle aynı zamanda mükemmel …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[2 Mar 2012 | No Comment | ]

Sebze Yiyerek Zayıflamak
 
Sebzeler sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gerekli olan tüm mineral ve vitaminleri içeren harika gıdalardır. Birçok sağlık sorunu düzenli sebze tüketimiyle önlenir ve daha hızlı tedavi edilir. Bu yararlı gıdaların kalori oranı çok düşüktür, yani sebze mükemmel bir diyet yiyeceğidir.
 
Sebzeler yalnızca vitamin ve mineral deposu oldukları için tercih edilmiyorlar. Sebzeler bol miktarda posa (lif) içeriyor. Posa vücudumuzun ihtiyaç duyduğu, vitamin ve mineraller kadar önemli bir madde. Arındırıcı özelliklei olan posa kolesterol seviyesinin düşmesinden bağırsak kanseri riskinin azalmasına kadar birçok fayda sağlıyor.
 
Bezelye: Bezelye bol miktarda demir içerdiği için kansızlığa …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[3 Şub 2012 | No Comment | ]

Soğan Türk mutfağında önemli bir yere sahiptir. Mutfağımızdan hiç eksik olmayan, neredeyse her yemeğe ve salataya koyduğumuz bu sebzenin yararlarını hiç merak ettiniz mi?
 
Soğan bağışıklık sistemini güçlendirir ve yüksek oranda antioksidan içerir. Bronşit, soğuk algınlığı gibi yaygın hastalıkların yayılmasını engeller, iyileşme süresini kısaltır. Soğanın içindeki antioksidanlar kanser oluşumu önler ve yaşlanma etkilerini geciktirir. Yüksek oranda kükürt içeren soğan kersetinin sağlığı açısından kritik önem taşır.
 
Bazı uzmanlara göre düzenli olarak sarımsak ve soğan tüketen kişilerin knasere yakalanma riskleri diğerlerine göre oldukça düşük. Uzmanlar kanser hastalarına da bol miktarda soğan tüketmelerini öneriyor. Soğanda …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[6 Ara 2011 | No Comment | ]

Karalahana ihmal ettiğimiz sebzeler arasında yer alıyor. Karalahana besin değeri açısından oldukça zengin bir sebze. Karalahana maruldan daha fazla C vitamini ve kalsiyum içeriyor.
Salata hazırlarken marulun bir kısmını karalahana ile değiştirerek bol miktarda kalsiyum ve C vitamini yiyebilirsiniz. Karalahana yüksek miktarda antioksidan içerir. İçerdiği antioksidanlarla kanser oluşumunu önler ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Karalahana ayrıca karaciğerin daha etkin çalışmasını sağlayarak toskinlerin atılmasını hızlandırıryor.
Karalahana göz sağlığınızı da korur. Bol miktarda lutein ve zeaksantin içeren karalahana ile göz rahatsızlıklarından korunabilirsiniz.
Karalahana ayrıca harika bir diyet yemeğidir. 1 kap karalahanada yalnızca 36 kalori vardır. Bu …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[3 Ağu 2011 | No Comment | ]