Dengeli Beslenme kategorisinde; Dengeli Beslenme hakkında bilgiler, Dengeli Beslenme yorumları, Dengeli Beslenme diyetleri, diyet listesi, diyet program ve Dengeli Beslenme zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "Dengeli Beslenme" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Diyet yapmak her zaman her yerde mümkün olmuyor. Çalışan insanlar için diyeti devam ettirebilmek ayrı bir mücadele. Maalesef kilo vermenin kestirme bir yolu yok. Ancak mümkün olduğu kadar dengeli beslenmeye çalışarak daha az kalori tüketebilir, aldığınız kalorileri daha hızlı yakabilirsiniz. Bunun için öncelikle her gün karşınıza çıkan yiyecekleri gözden geçirin ve seçimlerinizi dikkatli yapın.
 
Yoğurt
 
Yoğurt soframızdan eksik olmayan gıdalar arasında. Akşam yemeğinde ne olursa olsun, yanına mutlaka yoğurt koyuyoruz. Yoğurt satın alırken içindeki yağ oranına dikkat ediyor musunuz? Yağsız veya az yağlı yoğurt satın alarak önemli miktarda yağı beslenme döngünüzden …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[22 Haz 2012 | No Comment | ]

Yoğurt Yiyerek Zayıflayın!
 
Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden olan yoğurdun faydaları saymakla bitmiyor. Araştırmalara göre diyet yaparken yağsız yoğurt yiyenler %22 daha fazla zayıflıyor. Düzenli olarak light yoğurt yiyenlerin vücutlarında daha az yağ birikiyor, biriken yağlar daha hızlı yakılıyor.
 
Bazı yiyecekler vücuttaki yağ yakımını hızlandırarak yağ birikmesini azaltıyor. Türk mutfağının en önemli yiyeceklerinden olan yoğurt da buna iyi bir örnek. Diyet yaparken yoğurt yiyenler %22 oranında daha çok kilo veriyor. Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak yağsız yoğurt yiyenler, yemiyenlere göre %22 oranında daha çok kilo kaybetti. Yoğurt yiyenler yemiyenlere göre %62 oranında daha çok …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[19 Oca 2012 | No Comment | ]

Yenilenen Ekmek ve Diyet
 
Ekmek Tebliğinin değişmesiyle birlikte ülkemizde temel besin maddelerinden birisi olan beyaz ekmek köklü bir değişim yaşıyor. Araştırmalara göre ülkemizde kişi başı ekmek tüketimi 350-400 gram civarında. Yoksulluk oranı yükseldikçe bu miktar 800 grama kadar çıkıyor.
 
Araştırmalara göre Türkiye’deki tam buğday ekmek üretimi artıyor. Bu da beslenme konusunda daha bilinçli olmaya başladığımızın bir göstergesidir. Dengeli beslenmeye özen gösteren ve diyet yapan herkesin tam tahıllı ekmek tüketmesi gerekiyor.
 
Fırınlardaki denetimsizlikler ve ekmeğin kalitesindeki düşüş ekmek tebliğindeki değişimi artık zorunlu kılıyor. Günlük beslenme döngümüzün değişmeyen elemanı ekmek, sağlığımızı tehdit ekmek yerine dengeli …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[16 Oca 2012 | No Comment | ]

Hızlı şehir yaşamında dengeli beslenmek bazılarımız için çok zor. Çoğu zaman seçeneklerimiz çok az ve genelde aynı oluyor. Dengeli beslenmenin genel kurallarını bilirsek seçenekler arasından en iyi alternatifi daha kolay seçebiliriz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[29 Tem 2011 | No Comment | ]

Yemek ve aparatiflerde sıkça kullandığımız nane mide ve bağırsak rahatsızlıklarında oldukça etkilidir. Çok sayıda mide rahatsızlığına iyi gelen nane ayrıca mide bulantısını bastırır.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[3 Haz 2011 | No Comment | ]