kahvaltı kategorisinde; kahvaltı hakkında bilgiler, kahvaltı yorumları, kahvaltı diyetleri, diyet listesi, diyet program ve kahvaltı zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "kahvaltı" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Omlet
 
Yumurta güne başlamak için iyi bir seçimdir. Protein ağırlıklı yapısı sayesinde vücut tarafından daha etkin yakılır. Ayrıca yumurta sarısı vücutta üretilmeyen çok değerli amino asitler içerir.
 
Omletinizin yanında avakado yiyebilirsini. Çoğu meyve şeker içerir. Avakado şeker yerine doyurucu ve sağlıklı yağlara içerir. Brokoli hacmine göre çok az kalori içerir. Kulağa ne kadar ilkel gelsede diyet yaparken hacim ve kalori ilişkisine dikkat etmek gerekiyor. Brokoli gibi gıdalar yüksek oranda içerdikleri lif ile daha çabuk doymanızı sağlar ve minimum kalori değeriyle ideal bir diyet yiyeceğidir. Omletiniz için diğer bir alternatif de ıspanak olabilir.
 
İçecek
 
Sınırlı …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[7 Haz 2012 | No Comment | ]

Kahvaltı Neden Önemlidir?
 
Kahvaltı günün en önemli öğünüdür; bunu çocukluğumuzdan beri duyuyoruz ama nedenini biliyor muyuz? Kahvaltı gerçekten de gün içinde yediğiniz en önemli öğündür. Kahvaltıyı atlayarak dengeli beslenmek, sağlıklı zayıflamak mümkün değildir. İşte size nedenleri.
 
- Kahvaltıyı atlamak vücudu aç bırakmaktır. Öğün atlayarak, açlık çekerek sağlıklı kilo veremezsiniz. Verseniz de kısa süre içinde geri alırsınız.
 
- Kahvaltı uykuda olan metabolizmayı çalıştırır. Çalışan metabolizma kalori yakmaya başlar. Çalışmayan metabolizma kalorileri depolar, aç kaldığı için idareli harcar.
 
- Kahvaltıda aldığınız mineral, vitamin ve temel besinler vücudunuz kadar beyin faaliyetleriniz için de önemlidir.
 
- Sabahtan öğlene kadar vücudunuz sürekli hareket eder, …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[20 Mar 2012 | No Comment | ]

Sabah okula gitmeden önce çocuklara kahvaltı ettirmek çok zor olabiliyor. Genelde sabahları iştahları kapalı oluyor, yeterince zaman ayrılmıyor ve kahvaltı etmeden evden çıkılıyor. Bu size önemsiz gelse de aslında çok kötü bir alışkanlık zincirini başlatmış oluyorsunuz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[19 Tem 2011 | No Comment | ]