kanser kategorisinde; kanser hakkında bilgiler, kanser yorumları, kanser diyetleri, diyet listesi, diyet program ve kanser zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "kanser" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Çocukların yemek yeme alışkanlıkları sadece çocukluk dönemlerine etki etmiyor. Uzmanlara göre yetişkin birey, yeme alışkanlıklarını çocukken kazanıyor. Sebze ve balık gibi faydalı gıdaları sevmeyen çocuklar, büyüyünce de bu gıdalardan uzak duruyor.
 
Sizin için hazırladığımız pratik önerilerle çocuklara sebze yedirmek daha kolay olacak.
 
Brüksel Lahanası
 
Brüksel lahanası en yararlı sebzelerden biri. Bu küçük besin depoları ülkemizde fazla tercih edilmiyor. Tercih etsek de çocuklara Brüksel Brüksel lahanası yedirmek neredeyse imkansız. Tadı ve kokusu nedeniyle çocukların en sevmediği sebzelerden.
 
Brüksel lahanası büyük miktarda lif ve protein içerir ve kalori oranı çok düşüktür. Bu özelliğle aynı zamanda mükemmel …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[2 Mar 2012 | No Comment | ]

Sebze Yiyerek Zayıflamak
 
Sebzeler sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gerekli olan tüm mineral ve vitaminleri içeren harika gıdalardır. Birçok sağlık sorunu düzenli sebze tüketimiyle önlenir ve daha hızlı tedavi edilir. Bu yararlı gıdaların kalori oranı çok düşüktür, yani sebze mükemmel bir diyet yiyeceğidir.
 
Sebzeler yalnızca vitamin ve mineral deposu oldukları için tercih edilmiyorlar. Sebzeler bol miktarda posa (lif) içeriyor. Posa vücudumuzun ihtiyaç duyduğu, vitamin ve mineraller kadar önemli bir madde. Arındırıcı özelliklei olan posa kolesterol seviyesinin düşmesinden bağırsak kanseri riskinin azalmasına kadar birçok fayda sağlıyor.
 
Bezelye: Bezelye bol miktarda demir içerdiği için kansızlığa …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[3 Şub 2012 | No Comment | ]

Soğan Türk mutfağında önemli bir yere sahiptir. Mutfağımızdan hiç eksik olmayan, neredeyse her yemeğe ve salataya koyduğumuz bu sebzenin yararlarını hiç merak ettiniz mi?
 
Soğan bağışıklık sistemini güçlendirir ve yüksek oranda antioksidan içerir. Bronşit, soğuk algınlığı gibi yaygın hastalıkların yayılmasını engeller, iyileşme süresini kısaltır. Soğanın içindeki antioksidanlar kanser oluşumu önler ve yaşlanma etkilerini geciktirir. Yüksek oranda kükürt içeren soğan kersetinin sağlığı açısından kritik önem taşır.
 
Bazı uzmanlara göre düzenli olarak sarımsak ve soğan tüketen kişilerin knasere yakalanma riskleri diğerlerine göre oldukça düşük. Uzmanlar kanser hastalarına da bol miktarda soğan tüketmelerini öneriyor. Soğanda …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[6 Ara 2011 | No Comment | ]

Havaların soğuduğu bu günlerde bağışıklık sisteminizi güçlendiren yiyecekler yemeye özen göstermelisiniz. Zayıf bir bağışıklık sistemi ile kış boyunca sürekli hastalanmak neredeyse alışkanlık haline gelecektir. Mutfağınızdaki en güçlü lezzetlerden olan sarımsak ihtiyacınız olan her şeye sahip.
 
Sarımsak doğal bir antibiyotiktir ve diğer antibiyotiklerin aksine vücudunuzdaki yararlı bakterileri öldürmez. Sarımsak yüksek oranda çinko, A ve C Vitamini, selenyum, sülfür, kalsiyum, manganez, bakır, B1 vitamini ve demir içerir.
 
Sarımsak antimikrobiyal etkiye sahiptir. Yani virüsler, mantar ve parazitlere karşı etkilidir. Ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği vardır. Sarımsağın en büyük avantajı bir ilaç kadar güçlü olması …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[26 Eki 2011 | No Comment | ]

Kanser oluşumunda çevreden gelen faktörler çok önemlidir. Kanser vakalarının %70 kadarı çevreden kazanılır, %30 kadarı kalıtımsaldır. Beslenme alışkanlıklarınız sadece kilonuzu değil tüm hastalıklara karşı olan riskinizi de doğrudan etkiler. Buna kanser de dahildir. Sadece beslenme yöntemleri ile kanseri yenemeyebilirsiniz ama doğru beslenerek kanser riskinizi oldukça azaltabilirsiniz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[19 Ağu 2011 | No Comment | ]