kardiyo kategorisinde; kardiyo hakkında bilgiler, kardiyo yorumları, kardiyo diyetleri, diyet listesi, diyet program ve kardiyo zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "kardiyo" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Amerikan Kalp Vakfı (AHA) kalp dostu bir diyet için dikkat edilmesi gereken konuları aşağıdaki gibi sıralıyor:
 
 Sağlıklı bir kiloya sahip olmak için aldığınız kalori miktarıyla fiziksel aktivitelerinizi denegelmek zorundasınız. Amerikan Kalp Vakfı’na göre her gün an az 30 dakika (tercihen 60-90 dakika) egzersiz yapmak, sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli görülüyor.
 Sebze ve meyveleri günlük beslenme döngünüze dahil etmelisiniz. Besin değerleri daha yüksek olduğu için yoğun renkli sebze ve meyveleri (ıspanak, havuç, şeftali, vb.) tercih edin.
 Tam tahıllı ve çok lifli yiyecekler tüketin.
 Haftada en az 2 kere balık tüketin. Özellikle somon, uskumru ve …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[16 Şub 2012 | No Comment | ]

En çok yap yakabileceğiniz yürüme temposu “istikrarlı” tempodur. İstikrarlı tempo herkes için değişebilir. Ancak düzenli ve istikrarlı olması önemlidir.
 
Bu tempoda yürürken nefes alıp verişiniz belirginleşir ancak normal konuşma düzeninizi etkileyecek kadar ağır veya hızlı değildir. Kalp atış seviyeniz en yüksek seviyenizin yaklaşık &60-70 kadarıdır. Bu tempoyu gözünüzde daha iyi canlandırmanız için şunu düşünün: Önemli bir iş görüşmesine gidiyorsunuz ve 10 dakika gecikmişsiniz. Bu tempoya alışana kadar en az 30 dakikalık yürüyüşler yapın. Zamanla kondisyonunuz artarak daha uzun ve daha yüksek tempolu yürüyüşler yapabileceksiniz.
 
Metabolizmayı Hızlandırın
 
Isındınız ve yukarıda anlatılan tempoyu yakaladınız. Tebrikler, …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[13 Şub 2012 | No Comment | ]

Egzersiz İle Fazla Kiloları Atın
 
Spor salonuna gitmek zor ve masraflı mı geliyor? Basit bir kardiyo aletiyle evde, spor salonuna gitmeden fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Koşu bandı, eliptik bisiklet gibi kardiyo aletlerini verimli bir şekilde kullanamıyorsanız, bu yazı tam size göre.
 
Koşu Bandı
 
Ev tipi kardiyo aletleri arasında en çok kalori yakmanızı sağlayan spor aleti koşu bandıdır. Koşu bandıyla düzenli egzersiz yaparak bol miktarda kalori yakıp zayıflayabilirsiniz.
 
 Başlangıç için eğim ayarını 0′da tutun. Hız için de rahat bir tempo seçin.
 1 dakika boyunca 15 saniyede bir eğim ayarını bir derece arttırın.
 1 dakika boyunca her 15 saniyede …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[9 Şub 2012 | No Comment | ]

Evde veya iş yerinde yapabileceğiniz kısa egzersizlerle aldığınız fazla kalorileri yakıp vücudunuzdaki yağ birikmesini önleyebilirsiniz. Unutmayın, zayıflamanın ve zayıf kalmanın en güvenilir yolu egzersiz yapmaktan geçer.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[4 Nis 2011 | No Comment | ]