kemik erimesi kategorisinde; kemik erimesi hakkında bilgiler, kemik erimesi yorumları, kemik erimesi diyetleri, diyet listesi, diyet program ve kemik erimesi zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "kemik erimesi" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Egzeriz ve Osteoporoz (Kemik Erimesi)
 
Osteoporoz kadınlarda %80 oranında daha sık görülen bir hastalıktır. Kemik erimesi olarak bilinen bu hastalık 45-50 yaş ve üstü kadınları tehdit eden en yaygın ahstalıklardan biri.
 
İnsan vücudundaki sürekli yenilenme döngüsü kemik dokusunda da geçerlidir. Kemik dokumun yıllar boyunca bir yandan parçalanarak yok edilir, bir yandan da yeniden yapılanır. Ancak 45-50 yaş sınırında bu denge bozulur ve yok edilen eski kemik dokusu aynı hızda yeniden yapılanmamaya başlar.
 
Kemik erimesinin kadınlarda daha sık görülmesinin başlıca nedenleri arasında kadın kemik yapısı vardır. Kadınların kemik kütlesi erkeklere göre daha azdır. Bir …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[14 Haz 2012 | No Comment | ]

Soğan Türk mutfağında önemli bir yere sahiptir. Mutfağımızdan hiç eksik olmayan, neredeyse her yemeğe ve salataya koyduğumuz bu sebzenin yararlarını hiç merak ettiniz mi?
 
Soğan bağışıklık sistemini güçlendirir ve yüksek oranda antioksidan içerir. Bronşit, soğuk algınlığı gibi yaygın hastalıkların yayılmasını engeller, iyileşme süresini kısaltır. Soğanın içindeki antioksidanlar kanser oluşumu önler ve yaşlanma etkilerini geciktirir. Yüksek oranda kükürt içeren soğan kersetinin sağlığı açısından kritik önem taşır.
 
Bazı uzmanlara göre düzenli olarak sarımsak ve soğan tüketen kişilerin knasere yakalanma riskleri diğerlerine göre oldukça düşük. Uzmanlar kanser hastalarına da bol miktarda soğan tüketmelerini öneriyor. Soğanda …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[6 Ara 2011 | No Comment | ]

Magnezyum ve Faydaları
 
Magnezyum minerali vücudumuzda doğal olarak üretilmediği için mutlaka diyetimize eklememiz gerekir. Diğer bir yol da destek ürünleri, multivitamin ve mineral tabletleridir. Vücuttaki magnezyumun büyük bir bölümü kemiklerde depolanır.
 
Magnezyum sakinleştirici mineral olarak da bilinir. Magnezyum kas dokusunu gevşetir, heyecan faktörünü dengelediği için daha stabil bir kan basıncı sağlar. Düzenli olarak magnezyum tüketmek depresyonla mücadele ve aşırı heyecanı bastırmak için oldukça önemlidir.
Magnezyum kan dolaşımını düzenler ve tansiyonu düzenler. Özellikle kadınlarda çok yaygın olan kemik erimesini yavaşlatır. Zayıflarken yaşanan doku yumuşamasında kas dokusunun toparlanmasına yardımcıs olur.
 
Magnezyum eksikliği
 
Magnezyum sağlıklı bir vücut için …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[15 Kas 2011 | No Comment | ]

Magnezyum vücut tarafından üretilmediği için beslenme yolu ile almamamız gerekiyor. Magnezyum insan vücudunda 300’den fazla biyokimyasal reaksiyona neden olan önemli bir mineraldir. Magnezyum sinirler beyin arasındaki iletişimi destekler, vücut ısısını düzenler, detoks yapar, enerji üretimini arttırır, kemik ve diş sağlığını korur.
 
Magnezyum kalsiyumun emilimini arttırıyor. Kadınların çoğunda görülen kemik erimesi hastalığını önlemek için magnezyum tüketimine önem verilmeli. Yeterince magnezyum, kalsiyum içermeyen bir diyet kemik erimesi riskinizi arttırır. Buna hareketsiz bir yaşam tarzını da eklerseniz riskiniz oldukça artar.
 
Magnezyum sizi kalp krizinden korur. Çeşitli araştırmalara göre magnezyum felç riskinizi de azaltıyor. Magnezyum eksikliği …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[23 Eyl 2011 | No Comment | ]

Kötü beslenmke çok genel bir kavramdır. Yetersiz beslenme, tek yönlü beslenme veya aşırı beslenmek kötü beslenmekle aynı şeydir. İhtiyacınız olan besinleri almıyorsanız veya ihtiyacınızdan çok daha fazla yiyorsanız, kötü beslenmiş olursunuz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[18 Ağu 2011 | No Comment | ]