metabolizma kategorisinde; metabolizma hakkında bilgiler, metabolizma yorumları, metabolizma diyetleri, diyet listesi, diyet program ve metabolizma zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "metabolizma" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Kahvaltı Neden Önemlidir?
 
Kahvaltı günün en önemli öğünüdür; bunu çocukluğumuzdan beri duyuyoruz ama nedenini biliyor muyuz? Kahvaltı gerçekten de gün içinde yediğiniz en önemli öğündür. Kahvaltıyı atlayarak dengeli beslenmek, sağlıklı zayıflamak mümkün değildir. İşte size nedenleri.
 
- Kahvaltıyı atlamak vücudu aç bırakmaktır. Öğün atlayarak, açlık çekerek sağlıklı kilo veremezsiniz. Verseniz de kısa süre içinde geri alırsınız.
 
- Kahvaltı uykuda olan metabolizmayı çalıştırır. Çalışan metabolizma kalori yakmaya başlar. Çalışmayan metabolizma kalorileri depolar, aç kaldığı için idareli harcar.
 
- Kahvaltıda aldığınız mineral, vitamin ve temel besinler vücudunuz kadar beyin faaliyetleriniz için de önemlidir.
 
- Sabahtan öğlene kadar vücudunuz sürekli hareket eder, …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[20 Mar 2012 | No Comment | ]

Kışın Çorba İçerek Zayıflayın
 
Kış aylarında kilo almamızın bir nedeni de bazal metabolizma hızının yavaşlamasıdır. Havaların soğumasıyla vücut ısısı düşer ve metabolzima hızınız da yavaşlar. Yavaşlayan metabolizma vücudun yağ yakma potansiyelini azaltır, kilo vermeyi zorlaştırır. Vücut ısısını normale döndürerek metabolizmanızı hızlandırmak için en ideal çözüm bol bol çorba içmek.
 
Kış aylarındaki havaların soğuması yalnızca bağışıklık sisteminizi etkilemiyor. İnsan metabolizması iklim şartlarına tepki göstererek yavaşlıyor. Vücut ısısını yükseltmek için enerji (kalori) seviyesi yüksek gıdalara yükleniyoruz. Bu da kış aylarında kilo almamıza neden oluyor. Özellikle hamur işi gibi karbonhidrat oranı yüksek gıdalar kilo almanıza …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[25 Oca 2012 | No Comment | ]

İştah Kesmek ve Zayıflamak
 
Diyet ile kilo verip sonraki ay bütün kiloları geri mi alıyorsunuz. Sürekli zayıf kalmak için yediklerinize her dönem dikkat etmeniz gerekiyor. 1 hafta şok diyet uygulayıp ertesi verdiğiniz kiloları kebapçıda kutlayamazsınız.
 
Aşırı yemeyi engellemek için iştahınızı kontrol altına almalısınız. İştah faktörü stres hormonuyla daha da artar ve canımız sürekli tuzlu, yağlı ve şekerli yiyecekler yemek ister. İştahınızı kesmek ve midenizi küçültmek uzun vadede sizin için diyet yapmaktan daha faydalı olabilir.
 
- Her yemekten önce bir büyük bardak su için.
- Akşam yemeklerinde mutlaka salata yiyin, salatayı yemekle birlikte değil, yemekten önce yiyin.
- Mutlaka …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[25 Kas 2011 | No Comment | ]

Göbek ve bel bölgenizde toplanan yağlardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Hangi gıdalardan ne kadar yiyeceğinizi bilirseniz, göbek ve bel bölgenizdeki yağlayı azaltabilirsiniz.
 
Metabolizma
Öncelikle metabolizmanızı hızlandırmanız gerekiyor. Metabolizmayı hızlandırmanın ana yolu daha sık yemek yemekten geçer. Günde 5-6 ara kere az ve öz beslenerek metabolizmanızı sürekli çalıştırırsınız. Sürekli çalışan metabolizma sürekli yağ yakar. Hızlanan metabolizma ile zayıflamak çok daha kolaydır. Günde sadece 1-2 kere besleniyorsanız metabolizmanız çok yavaş demektir. Yavaş metabolizma yağ yakmak yerine yağlara sıkı sıkıya tutunur. Bu şekilde zayıflayamazsınız.
 
Protein
Vücutta yağ birikimini azaltmak için protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Son yıllarda çok moda olan …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[19 Eki 2011 | No Comment | ]

Aç Kalmak ve Diyet Yapmak Aynı Şey Değil!
 
Çevremizde sık sık duyarız, akşama kadar ağzına lokma koymadığını anlatır herkes. Bir kahvaltı bir de akşam yemeği yemiştir ama yine de kilo alıyordur. Peki, bunun nedenini hiç merak ettiniz mi?
 
Diyet yapmak demek vücudunuzu aç bırakmak değildir. Diyet yapmak yemek yememek değil, dengeli ve sağlıklı beslenerek kilo almöanıza neden olan besinlerden uzak durmaktır. Aç kalmak ise vücudun ihtiyaç duyduğu, yaşamınızı sürdürebilmeniz için gerekli olan besinleri yemektir. Aç kalarak zayıflasanız bile, aynı kiloları kısa süre içinde geri alırsınız.
 
Diyet yapmak sağlıklı beslenmektir. Aç kalmak zihin faaliyetlerini …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[10 Eki 2011 | No Comment | ]