protein kategorisinde; protein hakkında bilgiler, protein yorumları, protein diyetleri, diyet listesi, diyet program ve protein zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "protein" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Diyet yapmak her zaman her yerde mümkün olmuyor. Çalışan insanlar için diyeti devam ettirebilmek ayrı bir mücadele. Maalesef kilo vermenin kestirme bir yolu yok. Ancak mümkün olduğu kadar dengeli beslenmeye çalışarak daha az kalori tüketebilir, aldığınız kalorileri daha hızlı yakabilirsiniz. Bunun için öncelikle her gün karşınıza çıkan yiyecekleri gözden geçirin ve seçimlerinizi dikkatli yapın.
 
Yoğurt
 
Yoğurt soframızdan eksik olmayan gıdalar arasında. Akşam yemeğinde ne olursa olsun, yanına mutlaka yoğurt koyuyoruz. Yoğurt satın alırken içindeki yağ oranına dikkat ediyor musunuz? Yağsız veya az yağlı yoğurt satın alarak önemli miktarda yağı beslenme döngünüzden …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[22 Haz 2012 | No Comment | ]

Protein Diyeti ve Protein Seçimi
 
Protein diyetleri son zamanlarda en çok konuşulan diyetlerden. En çok duyduğumuz da Dukan diyeti olmalı. Karbonhidrat diyetlerinin popülerliğini çalan bu diyetler temelde aynı esasa dayanır. Karbonhidrata yer vermeyen bu diyette tüm öğünlerde az yağlı protein kaynakları tercih edilir.
 
Proteini karbonhidratı depoladığımız gibi depolamayız. Protein kas ve deri oluşumu için vücut tarafından etkin olarak kullanılır. Bu yüzden karbonhidrat gibi vücutta depolanmaz. Ayrıca proteinli gıdaları tüketirken içerdikleri kalorinin bir kısmını yakarız. Karbonhidratlı gıdalarda bu yakılan oran çok düşüktür.
 
Protein kaynakları
 
Protein diyetinde seçtiğiniz protein kaynakları büyük önem taşır. Alışıldık protein kaynakları …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[6 Oca 2012 | No Comment | ]