sağlık kategorisinde; sağlık hakkında bilgiler, sağlık yorumları, sağlık diyetleri, diyet listesi, diyet program ve sağlık zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "sağlık" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Cilt, saç ve tırnak bakımı bir kadının ömür boyu özen gösterdiği önemli noktalardır. Ayrıca deri, saç ve tırnaklarda yaşanan sağlık sorunları erkeklerde de aynı şekilde görülebilmektedir. Güzelliğinizi ve sağlığınızı korumak için yaptığınız diyete dikkat etmeniz şart.
Güzelliğinizi korumak ve yaşlanma etkilerini geciktirmek için günlük su ihtiyacınızı karşılamalısınız. Günde en az 2 litre su için. Bu metabolizmanızı da hızlandırarak daha fazla yağ yakmanızı sağlar.
 
Katı ve hayvalsal yağlardan vazgeçin. Hayvansal yağları sık tüketmek ciltte bozulmalara neden olur. Cilt sağlığı için çok önemli olan sebum adlı madde hayvansal yağlar alındığında daha az üretilir. Bu …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[21 Eyl 2011 | No Comment | ]

Kanser oluşumunda çevreden gelen faktörler çok önemlidir. Kanser vakalarının %70 kadarı çevreden kazanılır, %30 kadarı kalıtımsaldır. Beslenme alışkanlıklarınız sadece kilonuzu değil tüm hastalıklara karşı olan riskinizi de doğrudan etkiler. Buna kanser de dahildir. Sadece beslenme yöntemleri ile kanseri yenemeyebilirsiniz ama doğru beslenerek kanser riskinizi oldukça azaltabilirsiniz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[19 Ağu 2011 | No Comment | ]

Hızlı şehir yaşamında dengeli beslenmek bazılarımız için çok zor. Çoğu zaman seçeneklerimiz çok az ve genelde aynı oluyor. Dengeli beslenmenin genel kurallarını bilirsek seçenekler arasından en iyi alternatifi daha kolay seçebiliriz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[29 Tem 2011 | No Comment | ]

Sabah kalkar kalkmaz bir bardak su için. Aç karnına içilen su bağırsaklarınızı çalıştırmaya başlar ve size tokluk hissi vererek daha az yemenizi sağlar. Daha kesin bir çözüm olarak bir bardak sıcak ıhlamurun içine 1-2 tatlı kaşığı bal koyup için ve 15 dakika boyunca egzersiz yapın.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[2 Haz 2011 | No Comment | ]

Okul çağındaki çocukların beslenmesi tüm hayatlarına yansır. Sağlıklı ve dengeli beslenmek, okul çağındaki çocuklar için ayrı bir önem taşır. Büyüme çağında sürekli hareket eden ve fiziksel olarak büyüyerek gelişen çocuklar sürekli olarak acıkır. Günde yaklaşık 4-5 öğün yeme ihtiyacı duyarlar.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[26 May 2011 | No Comment | ]