sebze kategorisinde; sebze hakkında bilgiler, sebze yorumları, sebze diyetleri, diyet listesi, diyet program ve sebze zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "sebze" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Zayıflamak İçin Sebze Yiyin
 
Sebzelerin kalori oranı oldukça düşüktür. Bu yüzden bol miktarda tüketilebilirler ve yüksek oranda posa (lif) içerdikleri için sizi uzun süre tok tutabilirler. Sebzeler vücudunuzun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminler için en iyi kaynaktır.
 
Ispanak: Ispanak demir yönünden zengindir. Benzer yeşil yapraklı sebzelere göre daha fazla protein içerirler. İçerdiği C vitamini ile kış aylarında zayıflayan bağışıklık sistemini toparlanmasını sağlar. Hemoroide iyi gelir. İçerdiği minerallerle kalp kaslarının güçlenmesini sağlar. Kalp krizi. Riskinizi azaltır. Ispanak kalsiyum içerdiği için kemik ve diş sağlığı için önemlidir. Özellikle orta yaş ve üstü kadınlar kemik …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[14 Mar 2012 | No Comment | ]

Çocukların yemek yeme alışkanlıkları sadece çocukluk dönemlerine etki etmiyor. Uzmanlara göre yetişkin birey, yeme alışkanlıklarını çocukken kazanıyor. Sebze ve balık gibi faydalı gıdaları sevmeyen çocuklar, büyüyünce de bu gıdalardan uzak duruyor.
 
Sizin için hazırladığımız pratik önerilerle çocuklara sebze yedirmek daha kolay olacak.
 
Brüksel Lahanası
 
Brüksel lahanası en yararlı sebzelerden biri. Bu küçük besin depoları ülkemizde fazla tercih edilmiyor. Tercih etsek de çocuklara Brüksel Brüksel lahanası yedirmek neredeyse imkansız. Tadı ve kokusu nedeniyle çocukların en sevmediği sebzelerden.
 
Brüksel lahanası büyük miktarda lif ve protein içerir ve kalori oranı çok düşüktür. Bu özelliğle aynı zamanda mükemmel …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[2 Mar 2012 | No Comment | ]

Sebze Yiyerek Zayıflamak
 
Sebzeler sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gerekli olan tüm mineral ve vitaminleri içeren harika gıdalardır. Birçok sağlık sorunu düzenli sebze tüketimiyle önlenir ve daha hızlı tedavi edilir. Bu yararlı gıdaların kalori oranı çok düşüktür, yani sebze mükemmel bir diyet yiyeceğidir.
 
Sebzeler yalnızca vitamin ve mineral deposu oldukları için tercih edilmiyorlar. Sebzeler bol miktarda posa (lif) içeriyor. Posa vücudumuzun ihtiyaç duyduğu, vitamin ve mineraller kadar önemli bir madde. Arındırıcı özelliklei olan posa kolesterol seviyesinin düşmesinden bağırsak kanseri riskinin azalmasına kadar birçok fayda sağlıyor.
 
Bezelye: Bezelye bol miktarda demir içerdiği için kansızlığa …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[3 Şub 2012 | No Comment | ]

Sebzeler dengeli beslenmenin büyük bir parçasını oluşturuyor. Uzmanlar günde en az 1 öğün sebze yemeği ve salata yemeniz gerektiğini söylüyor. Sebze yemenin en pratik yolu olan salatalar kolay hazırlanan ve hızlı tüketime uygun pratik yiyecekler. Önerilerimizi uygulayarak salatalarınzıı daha besleyici bir hale getirebilirsiniz.
 
Öncelikle salata hazırlarken geleneksel düşünmeyin. Salatanızı sadece marul ve havuçtan hazırlamak zorunda değilsiniz. Salatanıza ekleyebileceğiniz onlarca sebze bulunuyor ve bunları çoğu maruldan daha besleyici. Mesela ıspanak moruldan 9 kat daha fazla K vitaminine sahip. Marul yerine salatanıza çiğ veya haşlanmış ıspanak koyarsanız lutein, zeaksantin gibi faydalı besinler …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[7 Eyl 2011 | No Comment | ]

Kendimiz ve sevdiklerimiz için gıda alışverişi yaparken asla unutmamamız gereken önemli noktalar var. Bu önemli noktaları atlamak, ihmal etmek dengeli beslenmeyi imkansız kılarken çok ciddi sağlık sorunlarına da neden olabilir. Sizi için hazırladığımız pratik gıda alışverişi rehberi ile her zaman en iyisini ve en sağlıklısını alın.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[1 Haz 2011 | No Comment | ]