şifalı bitkiler kategorisinde; şifalı bitkiler hakkında bilgiler, şifalı bitkiler yorumları, şifalı bitkiler diyetleri, diyet listesi, diyet program ve şifalı bitkiler zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "şifalı bitkiler" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Kestane Balı
Kestane balı koyu kahverengi rengiyle göze çarpar. Tazeyken hafif buruk ve acımsı bir tada sahip olan kestane balı bol miktarda antioksidan içerir.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[28 Mar 2011 | No Comment | ]

Yeşil çay genellikle popüler diyetlerle adı anılan, hayatlarımızda yeni yeni yer etmeye başlayan bir içecek. Ancak yeşil çayın kökeni bir ünlü diyetine değil, uzak doğuya, 4.000 yıl öncesine dayanıyor.
Yeşil çay birden fazla işlevi olan neredeyse kusursuz bir diyet içeceğidir. Yeşil çay aynı anda hem metabolizmanızı hızlandırırak daha fazla kalori yakmanızı sağlar, hem de iştahınızı keserek kalori tüketiminizi azaltır.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[15 Şub 2011 | One Comment | ]

Papatya çayı sakinleştirici özelliğinin yanında birçok faydası bulunan çaydır.Papatya çayı faydaları ile papatya çayı tarifi hakkında bilgiler, demlenişi ve papatya çayı yapımı hakkında ayrıntılı bilgiler
PAPATYA ÇAYININ FAYDALARI

Papatya çayının bilinen en belirgin özelliği sakinleştirici etkisinin olmasıdır. Vücuda belirgin bir rahatlık verir, ağrılarımızı dindirir. Papatya çayı bağırsaktaki gazları alır ve dinginlik verir. Papatyanın görüntüsü bile insana huzur vermeye yetiyor.
Papatya Çayı Tarifi : Gözümüze ve ruhumuza, ayrıca bedenende faydalı olan papatya çayından, bir tutam alıp bir bardak kaynamış suda 5 dakika haşlayıp, içmek zihnimizi açacak aynı zaman da kendimizi iyi hissetmemizi …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[19 Kas 2010 | One Comment | ]

Kilo vermek için ne yapmalıyım, nereden başlamalıyım diye düşünen bayanlar, kilo vermek için ilk yapılması gerekilenleri öğrenebilir.Kilo vermek için astında mucize aramaya gerek yok, kilo sorunu olanlar birkaç basit öneriye kulak vererek gerekli bilgileri öğrenip bunları uygulayarak kilo vermeye başlayabilirler, kilo vermek sizin elinizdedir.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[30 Tem 2010 | 3 Comments | ]

Ülkemizin en ünlü diyetisyenlerinden biri olan Dr. Ender  Saraç , 1959 yılında İzmir de doğdu. Lise öğrenimini Bornova Anadolu Lisesinde bitiren  Ender Saraç 1984 yılında Ege Tıp Fakültesinden mezun oldu. Erzurum ‘un İspir ilçesine bağlı köylerde şark hizmetini yaptı. Tekirdağ Çorlu ’da ise Alay Tabibi olarak askerlik görevini de bitirdikten sonra İzmir ‘ e dönerek Aile Hekimliği ünvanını aldı.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[8 Tem 2010 | 4 Comments | ]