ünlü diyetleri kategorisinde; ünlü diyetleri hakkında bilgiler, ünlü diyetleri yorumları, ünlü diyetleri diyetleri, diyet listesi, diyet program ve ünlü diyetleri zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "ünlü diyetleri" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Aile yemekleri veya partilerden sonraki günlerde suçluluk duygusu peşinizi bırakmıyor mu? O zaman size vereceğimiz tek günlük diyet ile aldığınız fazla kalorilerin acısını ertesi gün çıkarabilirsiniz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[17 Şub 2011 | 8 Comments | ]

Yeşil çay genellikle popüler diyetlerle adı anılan, hayatlarımızda yeni yeni yer etmeye başlayan bir içecek. Ancak yeşil çayın kökeni bir ünlü diyetine değil, uzak doğuya, 4.000 yıl öncesine dayanıyor.
Yeşil çay birden fazla işlevi olan neredeyse kusursuz bir diyet içeceğidir. Yeşil çay aynı anda hem metabolizmanızı hızlandırırak daha fazla kalori yakmanızı sağlar, hem de iştahınızı keserek kalori tüketiminizi azaltır.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[15 Şub 2011 | One Comment | ]

Üzüm suyu diyeti bilinen en eski diyetler arasında yer alıyor. İlk olarak 1930’lu yıllarda düzenlenen üzüm suyu diyeti, uygulaması zahmetsiz olduğu için Hollywood ünlülerinin en çok sevdiği diyetlerden bir tanesi.
Hollywood ünlülerinin bu diyeti sevmesinin daha önemli bir nedeni var. Üzüm suyu diyeti kısa sürede kesin sonuçları olan bir diyettir. Diğer şok diyetler gibi sağlıksız zayıflamanıza ve orantısız kilo vermenize neden olmaz. Bu yüzden uygulaması kolay olsa da üzüm suyu diyeti sadakat gerektiren zor bir diyettir. Yarı yolda pes etmek istemiyorsanız bu diyete başlamadan önce kararlılık gösterip biraz zorlanmaya hazır olmanız …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[10 Şub 2011 | 2 Comments | ]

Makrobiyotik (macrobiotic) latincede “uzun yaşam” anlamına gelen bir kelime kökünden türemiştir. Makrobiyotik diyeti ve felsefesi, George Ohsawa adlı bir Japon uzman tarafından geliştirildi.
Ohsawa tarafından geliştirilen ilk makrobiyotik diyet, uygulaması çok zor olduğu için diğer uzmanlar tarafından yumuşatıldı ve bugünkü halini aldı.
Neden?
Makrobiyotik diyeti seçenler genellikle dönemsel olarak zayıflamak isteyen değil, sağlıklı beslenme mantığını hayatına oturtmaya çalışan insanlardır.
Makrobiyotik diyet az yağlı, çok lifli, tam tahıllı gıdalardan ve sebzelerden oluşuyor. Aynı zamanda soya sosuna da yer vererek soyanın tüm pozitif etkilerinden yararlanmanızı sağlıyor.
Kanser hastalarına genellikle az yağlı ve bol lifli diyetler önerildiği için …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[27 Oca 2011 | No Comment | ]

Tülin Şahin sağlıklı beslenmek için “Günde 6 öğün yemek yenmeli, öğünler, özellikle de sabah kahvaltısı geçiştirilmemeli, saat 19.00′dan sonra bir şey yenmemeli, günde 8 bardak su içilmeli, diyetteki saatler uyulmalı” diyor.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[5 Kas 2010 | One Comment | ]