yağ yakma kategorisinde; yağ yakma hakkında bilgiler, yağ yakma yorumları, yağ yakma diyetleri, diyet listesi, diyet program ve yağ yakma zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "yağ yakma" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:İştah Kesmek ve Zayıflamak
 
Diyet ile kilo verip sonraki ay bütün kiloları geri mi alıyorsunuz. Sürekli zayıf kalmak için yediklerinize her dönem dikkat etmeniz gerekiyor. 1 hafta şok diyet uygulayıp ertesi verdiğiniz kiloları kebapçıda kutlayamazsınız.
 
Aşırı yemeyi engellemek için iştahınızı kontrol altına almalısınız. İştah faktörü stres hormonuyla daha da artar ve canımız sürekli tuzlu, yağlı ve şekerli yiyecekler yemek ister. İştahınızı kesmek ve midenizi küçültmek uzun vadede sizin için diyet yapmaktan daha faydalı olabilir.
 
- Her yemekten önce bir büyük bardak su için.
- Akşam yemeklerinde mutlaka salata yiyin, salatayı yemekle birlikte değil, yemekten önce yiyin.
- Mutlaka …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[25 Kas 2011 | No Comment | ]

Diyet listesi olmadan diyet yapılır mı? Elbette, hatta buna dengeli beslenmek de diyebiliriz. Önemli olan neyden kaç gram yiyeceğinizi bilmek değildir. Önemli olan hangi besin gruplarına ağırlık verip hangilerinden az yiyeceğinizi bilmektir.
 
Besinlerin kalori değerini bilmek çok önemlidir. Sık tükettiğiniz besinlerin yağ, şeker, lif, vitamin ve mineral değerleri hakkında fikir sahibi olursanız, büyük bir adım atmış olursunuz. Bunun için alışveriş yaparken poşetlerin arkasındaki besin değerleri tablosunu okumanız veya internetten 2 dakikalık bir araştırma yapmanız yeterlidir.
 
Doğru yağ seçimi hayati öneme sahiptir. Bu konu sadece kilonuz için değil, kalp ve damar sağlığınız için …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[11 Eki 2011 | No Comment | ]

Aç Kalmak ve Diyet Yapmak Aynı Şey Değil!
 
Çevremizde sık sık duyarız, akşama kadar ağzına lokma koymadığını anlatır herkes. Bir kahvaltı bir de akşam yemeği yemiştir ama yine de kilo alıyordur. Peki, bunun nedenini hiç merak ettiniz mi?
 
Diyet yapmak demek vücudunuzu aç bırakmak değildir. Diyet yapmak yemek yememek değil, dengeli ve sağlıklı beslenerek kilo almöanıza neden olan besinlerden uzak durmaktır. Aç kalmak ise vücudun ihtiyaç duyduğu, yaşamınızı sürdürebilmeniz için gerekli olan besinleri yemektir. Aç kalarak zayıflasanız bile, aynı kiloları kısa süre içinde geri alırsınız.
 
Diyet yapmak sağlıklı beslenmektir. Aç kalmak zihin faaliyetlerini …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[10 Eki 2011 | No Comment | ]

Metabolizmayı hızlandıran içecek (Yağ Yakan Formül)
NTV’de Gülay Afşar’ın sunduğu ‘Haber Merkezi Hafta Sonu’ programına konuk olan Selahattin Dönmez, hem kilo problemi olanlara hem de Ramazan ayında metabolizmayı düzenleyecek bir içeceğin tarifini verdi.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[9 Haz 2010 | 9 Comments | ]

Büyük bir hevesle ve hızla fazla kiloları verdikten sonra, eski halinize geri mi dönüyorsunuz? Bu konuda yapılan araştırma sonuçları pek de iç açıcı değil. Kilo veren bireylerin sadece yüzde 2’si uzun vadede kilosunu koruyabiliyor. Geri kalan yüzde 98’i ise aynı kiloya geri dönüyor. Peki bu kiloları geri almamak için nelere dikkat etmek gerekiyor? Anadolu Sağlık Merkezi’nden Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağatay Demir, işin püf noktalarını anlattı.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[31 Tem 2009 | 2 Comments | ]