yeşil çay kategorisinde; yeşil çay hakkında bilgiler, yeşil çay yorumları, yeşil çay diyetleri, diyet listesi, diyet program ve yeşil çay zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "yeşil çay" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Omlet
 
Yumurta güne başlamak için iyi bir seçimdir. Protein ağırlıklı yapısı sayesinde vücut tarafından daha etkin yakılır. Ayrıca yumurta sarısı vücutta üretilmeyen çok değerli amino asitler içerir.
 
Omletinizin yanında avakado yiyebilirsini. Çoğu meyve şeker içerir. Avakado şeker yerine doyurucu ve sağlıklı yağlara içerir. Brokoli hacmine göre çok az kalori içerir. Kulağa ne kadar ilkel gelsede diyet yaparken hacim ve kalori ilişkisine dikkat etmek gerekiyor. Brokoli gibi gıdalar yüksek oranda içerdikleri lif ile daha çabuk doymanızı sağlar ve minimum kalori değeriyle ideal bir diyet yiyeceğidir. Omletiniz için diğer bir alternatif de ıspanak olabilir.
 
İçecek
 
Sınırlı …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[7 Haz 2012 | No Comment | ]

Çayın Faydaları
 
Milletçe gün içinde en çok tükettiğimiz sıcak içecek çay. Her yaş grubunun severek içtiği çay bazılarımız için neredeyse bir bağımlılık gibi. Bu kadar sık içtiğimiz bir içeceğin vücudunuza olan etkilerinden haberiniz var mı?
 
Siyah çaydaki besinler demlenme sırasında suya geçer. Bu besinlerin başında kafein gelir. 180ml çayda yaklaşık 30mg kafein bulunur. Demlenme süresi uzadıkça bu miktar artar, ikiye katlanır. Siyah çay besin değeri açısından fakir bir içecektir. Çayda protein ve karbonhidrat gibi temel besinler neredeyse hiç yoktur. İçindeki C vitamini işlem görürken kaybolur, az miktarda B vitamini içerir. Siyah çayda …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[15 Mar 2012 | No Comment | ]

Diyetinizde kesin sonuçlar almanızı sağlayan farklı çaylar vardır. Bu çaylar daha kolay zayıflamanızı sağlarlar. Zayıflama çaylarının başlıca görevi metabolizmanızı hızlandırmaktır. Bu çayları gün içinde düzenli olarak içeseniz metaboliğzma hızınız yükselir. Yükselen metabolizma hızı ile eskisinden daha çok kalori yakabilirsiniz.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[9 May 2011 | No Comment | ]

Yeşil çay genellikle popüler diyetlerle adı anılan, hayatlarımızda yeni yeni yer etmeye başlayan bir içecek. Ancak yeşil çayın kökeni bir ünlü diyetine değil, uzak doğuya, 4.000 yıl öncesine dayanıyor.
Yeşil çay birden fazla işlevi olan neredeyse kusursuz bir diyet içeceğidir. Yeşil çay aynı anda hem metabolizmanızı hızlandırırak daha fazla kalori yakmanızı sağlar, hem de iştahınızı keserek kalori tüketiminizi azaltır.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[15 Şub 2011 | One Comment | ]

Yeşil çayla ilgili birçok olumlu şeyler duyarız ancak tam olarak nelere yararlı olduğunu bilmeyiz. Yeşil çay hastalıklarla, iltihabi rahatsızlıklar ve kalp hastalıklarıyla savaşmanızı sağlar mı? İşte yeşil çayın 7 yararı..
Kanser riskini önler
Yeşil çay tedepen tırnağa kanseri önlemeye yardımcı oluyor. Araştırmalara göre düzenli içilen yeşil çay, akciğer, gırtlak, mide, bağırsak ve prostat kanserlerinin gelişmesini, büyümesini ve yayılmasını önlüyor.
Cildinizi yumuşatır
Yeşil çay kaşınma ve şişliklere karşı doğal bir antiseptiktir. Bir yeriniz yandığında, kestiğinizde ya da bir şey ısırdığında üzerine biraz yeşil çay dökün ya …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[13 Eki 2010 | No Comment | ]