yoğurt kategorisinde; yoğurt hakkında bilgiler, yoğurt yorumları, yoğurt diyetleri, diyet listesi, diyet program ve yoğurt zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "yoğurt" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Diyet yapmak her zaman her yerde mümkün olmuyor. Çalışan insanlar için diyeti devam ettirebilmek ayrı bir mücadele. Maalesef kilo vermenin kestirme bir yolu yok. Ancak mümkün olduğu kadar dengeli beslenmeye çalışarak daha az kalori tüketebilir, aldığınız kalorileri daha hızlı yakabilirsiniz. Bunun için öncelikle her gün karşınıza çıkan yiyecekleri gözden geçirin ve seçimlerinizi dikkatli yapın.
 
Yoğurt
 
Yoğurt soframızdan eksik olmayan gıdalar arasında. Akşam yemeğinde ne olursa olsun, yanına mutlaka yoğurt koyuyoruz. Yoğurt satın alırken içindeki yağ oranına dikkat ediyor musunuz? Yağsız veya az yağlı yoğurt satın alarak önemli miktarda yağı beslenme döngünüzden …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[22 Haz 2012 | No Comment | ]

Light Süt Ürünleri ve Diyet
 
Diyet yapanlar, zayıflamak isteyenler genellikle light süt ve süt ürünlerini tercih etmeli. Market alışverişinizi yaparken de eliniz hep bu ürünlere gidiyor ama bir yandan da emin olamıyorsunuz. Bu ürünler zayıflamanıza gerçekten yardımcı oluyor mu?
 
Marketlerin süt ürünleri reyonunda çok sayıda seçenek mevcut. Az yağlı süt, yağsız süt, omegalı süt, soya sütü gibi. Light kelimesi aslında yasal gereklilikleri olan bir tanım. Yani yalnızca kalorisi, karbonhidratı, yağı veya sodyum miktarı büyük ölçüde azaltılmış ürünler light etiketiyle satılabiliyor. Akıl karışıklığı da tam bu noktada başlıyor. Light ürün demek, içinde hiç …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[7 Şub 2012 | No Comment | ]

Yoğurt Yiyerek Zayıflayın!
 
Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden olan yoğurdun faydaları saymakla bitmiyor. Araştırmalara göre diyet yaparken yağsız yoğurt yiyenler %22 daha fazla zayıflıyor. Düzenli olarak light yoğurt yiyenlerin vücutlarında daha az yağ birikiyor, biriken yağlar daha hızlı yakılıyor.
 
Bazı yiyecekler vücuttaki yağ yakımını hızlandırarak yağ birikmesini azaltıyor. Türk mutfağının en önemli yiyeceklerinden olan yoğurt da buna iyi bir örnek. Diyet yaparken yoğurt yiyenler %22 oranında daha çok kilo veriyor. Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak yağsız yoğurt yiyenler, yemiyenlere göre %22 oranında daha çok kilo kaybetti. Yoğurt yiyenler yemiyenlere göre %62 oranında daha çok …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[19 Oca 2012 | No Comment | ]

Süt ürünü deyince ilk akla gelen yiyeceklerden biri de yoğurttur. Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden olan yoğurt besin değeri oldukça yüksek ve faydalı bir yiyecektir.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[24 Ağu 2011 | No Comment | ]

Yoğurt zengin bir karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral kaynağıdır. İçinde bol miktarda kalsiyum, potasyum, fosfor, B12 ve B2 vitamini içerir.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[20 Tem 2011 | No Comment | ]