zayıflamak kategorisinde; zayıflamak hakkında bilgiler, zayıflamak yorumları, zayıflamak diyetleri, diyet listesi, diyet program ve zayıflamak zayıflama önerileri bulabilirsiniz. Diyetcim.net sitesinde "zayıflamak" konusunu içeren bilgiler ve haberler aşağıda listelenmiştir:Beslenme ve diyet uzmanları tarafından yapılan araştırmalara göre diyet programı takip etmesine rağmen kilo veremeyen pek çok kişi var. Peki ama zayıflamak için diyet yapmasına rağmen kilo veremeyenlerin gerekçeleri ne? Yani kilo vermek için yapılması gereken ilk etkinlik olan diyet ile ilgili bir problem olmamasına karşın neden kimileri kilo alıyor?

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[19 Ağu 2011 | No Comment | ]

Beslenme alışkanlıklarınızdaki hatalar ihtiyacınızdan daha fazla kalori almanıza neden olur. Aldığınız fazla kaloriler diyetinizi bozar ve zayıflamayı zorlaştırır. Bu yanlış alışkanlıkları sürekli tekrarlarsanız fazla kilolardan hiçbir zaman kurtulamazsınız.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[20 Nis 2011 | No Comment | ]

Diyetinize ne kadar özen gösterseniz de zaman zaman içinden çıkılmaz durumlarla karşılaşabiliyorsunuz. Davetler, arkadaş toplanmaları, doğum günleri ve partiler diyetiniz için zorunlu bir tatil gibi. Sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenmek istiyorsanız bu anlayışı günlük hayatınıza adapte etmeniz gerekiyor. Ancak bazı durumlarda isyan bayrağını çekip biraz mola vermek isteyebilirsiniz. İşte tam bu durumlar için hazırladığımız önerilerle acınızı biraz hafifletmeyi amaçladık.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[8 Şub 2011 | 3 Comments | ]

Sadece mekik çekerek ve göbek eritme hareketleri yaparak göbek yağlarınızdan kurtulamazsınız. Göbeğinizi kaplayan bir yağ tabakası varsa karın kaslarınız hiçbir zaman hayal ettiğiniz gibi görünmez.  Peki, “sabah akşam mekik çektim, göbek eritme hareketleri yaptım yine de azalmadı bu yağlar” diyorsanız size kötü bir haberimiz var. Yalnızca tek bir kas grubunu hedef alan egzersizlerle yağ eritemezsiniz. Çalıştığınız bölgeyi inceltseniz bile bu etki kısa süre içinde kaybolacaktır.
Sizin ihtiyacınız olan şey göbek eritmek egzersizleri değil, komple yağ yakma egzersizleridir.

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[2 Şub 2011 | 6 Comments | ]

Evde pilates yaparak vücudunuzu şekillendirip incelebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan yalnızca 1 spor aleti var; o da pilates topu. Oldukça ucuz bir spor aleti olan pilates topunu (swiss ball) spor malzemeleri satan tüm mağaza ve internet sitelerinde bulabilirsiniz.
Bacak uzat

Bu egzersizle bacak, basen bölgenizi şekillendirip göbek bölgenizdeki yanmayı hissedebilirsiniz.
Boynunuzu ve omuzlarınızı pilates topuna yaslayıp bacaklarınızı 90 derece kırın. Resimdeki gibi uzanın ama boynunuzdan destek almayın, ayaklarınızdan destek alın. Pozisyonunuzu bozmadan aynı resimdeki gibi tek bacağınızı hafifçe kaldırın. Bacağınız gövdenize paralel olana kadar kaldırın ve sonra yavaşça indirin.
Aynı hareketi her iki bacak …

Yazının Devamını okumak ve bilgi almak için tıkla »
[11 Oca 2011 | 2 Comments | ]