karın nasıl eritilir ? göbek yağlarından kurtulma

Karın nasıl eritilir sorusunun cevabı Göbekteki yağlanmalar ve karnın genişlemesi özellikle kadınlar için büyük sorun.Karın yağlarını eritmek, göbek yağlarından kurtulma Doğum , hormonal bozukluklar , yemek yeme üzerine yapılan yanlışlar ve düzensiz beslenme gibi sebepler karın bölgesinde genişleme sağlar ve zamanla hastalık haline gelir. Siz de göbeğinizden bir an önce kurtulmak istiyorsanız işte tavsiyelerimiz :

Yapmanız gereken en önemli şey egzersiz ; Karın Nasıl eritilir sorusunun cevabı

Göbek eritme egzersizlerinin en iyisi mekik hareketleridir. Elleriniz başınızın altında ve sırtüstü uzanarak 50 kez yapacağınız mekik hareketi üst karın kaslarınızı harekete geçirir.

– İki bacağınızı yerden kaldırıp bisiklet çevirir gibi hareket yapmak ise alt çalıştırır. Bu hareketlerle karın kaslarınız kuvvetlenir, bel ağrılarınız azalır , fıtık oluşumu engellenir ve en önemlisi aktif hale gelen bu kasların üzerinde yağ birikimi oluşmaz. Her gün yapacağınız bu iki hareketle sağlığınıza çok şey katmış olursunuz.

– Enseye bir sopa konularak sağa ve sola dönülerek yapılan bir başka hareketle ise yan karın kaslarınızı çalıştırır ve göbeğinizin erimesine yardımcı olursunuz.

–Ağırlık hareketleri de yağlarınızı eritmeye yardımcı olur. Ağırlık dambbell’ınız yoksa 2 dolu küçük su şişesini elinize alarak ayakta belinizi sağa ve sola bükerek eğilin.

Göbek yağlarından kurtulmak amacıyla egzersizlerin yanı sıra beslenmenize de dikkat etmelisiniz.

– İşe önce az yemekten başlayın. Her şeyden ama azar azar yiyin. Az ve sık yemek göbek ve karnınızda depolanan yağları yakar.

–Akşam yemeklerinizi sebze menülerinden oluşturun.

–Şeker tüketiminden uzak durun. Şeker ihtiyacınızı meyvelerden sağlayın.

–Unlu gıdalar ve hamur işlerini hayatınızdan çıkarın.

Göbek yağlarından kurtulmak için Egzersizlerinizi sabah kahvaltıdan önce yaparsanız bu , depoladığınız yağı eritecek. Akşam yemeği sonrasında yaparsanız ise gün boyunca vücudunuzda bulunan şekeri eritecek ve uyurken yağ depolarını yakmaya başlayacak. Yani günde 2 kez mutlaka egzersiz yapmalısınız.

de İp atlamakta göbek yağlarını eritmede etkili bir yöntemdir. Günde 10-15 dk. ip atlarsanız 100 kaloriden fazla harcarsınız. Kalori yakmanın ve metabolizma çalıştırmanın bir yolu da ip atlamaktır. Amaaan deyip geçmeyin , deneyin.

karın nasıl eritilir ? göbek yağlarından kurtulma yazısına ait etiketler : , , ,
karın nasıl eritilir ? göbek yağlarından kurtulma yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 25 Ağu 2010

Benzer Yazılar

8 Comments »

 • DUYGU EKİCİ demiş ki:

  Göbek yağlarından kurtulmak çok zahmetli kiloları alması çok kolay ama vermesi çok zor.

 • Nil R demiş ki:

  Egzersiz yaparak kilo vermek değil de bence daralma ve incelme sıkılaşma sağlanıyor. Gerekli ama gerçekten istikrarla uygulanması zor.

 • DUYGU EKİCİ demiş ki:

  Karın yağlarımdan kurtulmayı aklıma koydum bu önerilerle zayıflamaya başlayacağım umarım.

 • DUYGU EKİCİ demiş ki:

  birde hemen faydasını gösterse:)

 • münevver baş demiş ki:

  inş bende zayıflıcam..

 • nursude kutsal demiş ki:

  bence işe yarayabilir ama düzenli yapmak zor çok zor

 • selen can demiş ki:

  sabah aç karınlan nesle kılasik için ben içtim 7 günde 3 kilo verdim

 • deniz derya demiş ki:

  bunları düzenli yaparsak işe yarar ama bence imkansız

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.