kilo verme yolları – Dengeli kilo verme

DENGELİ KİLO VERELİM

Dengeli beslenmek deyince hemen aklımıza zayıflama ve egzersiz hareketleri gelir. Vücudumuzu dengede tutmak, doğru beslenmek ve bunu egzersiz ile desteklemek, şüphesiz kalıcı kilo verimini sağlayacaktır. Her şeyden önce beslenme alışkanlıklarımızı doğru yönde değiştirmek, bu anlamda bilinçli davranmamız gerekiyor. Protein ve karbonhidrat alımını dengelemek, vücudumuzun metabolizmasını bozmadan yiyeceklerimizi tüketmemiz gerek.

Kilo vermenin en sağlıklı yolu
Egzersiz hareketlerle alınan enerji miktarını yakmak olacaktır.
Aldığım kiloda fazlasını veriyorsak eğer, kilo almamız imkansız olur.
Kaliteli bir uyku uyumak da bazal metabolizmamızın çalışmasında çok etkilidir.

En Çok kalori yaktığınız saatlere dikkat edin !
En çok kalori yakılan saatler gece 24 ile 2 arasıdır.
Yağlı yiyeceklerden, hazır beslenmelerden ve abur cubur yemekten kendimizi alıkoyabilirsek, fazla yağlarımızı yakmış oluruz. Bedenimizdeki fazla kilolar sağlığımızı da ciddi anlamda tehdit etmekte ve ruhsal açıdan da rahatsız etmektedir. Bir çok hastalığa davetiye çıkaran sişmanlık, obezite hastalığını da her an yanında taşımaktadır. Akşam atıştırmalarını bile durdurmak, kilo vermemizi olumlu yönde etkileyecektir.

Artık çağın hastalığı kategorisine obezite de eklenmiş durumda. Çünkü insanlar hazır beslenmeyi tercih ediyor, sıkıldıkça yemek yiyor ve hareketsiz yaşıyor ve su içmeyi ihmal ediyor. Susadığımız zaman acıktığımızı hissedip, yemek yiyoruz. Üstelik son derece kalitesiz besinler.

Karbonhidrat ağırlıklı olmak üzere, tatlılar, dışarıdan yenen sağlıksız yemekler kilo alımını hızlandırıp, hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.

Yapabileceğimiz en doğru ve bedenimize uygun fiziksel aktiviteler uygulamak, hareketli yaşamaya özen göstermek ve bilinçli beslenmek. Yapabileceğimi her türlü egzersiz hareketlerini yapmalı, bunun için kendimize özel zaman ayırmalıyız. Her şey kendimizi sevmekten ve Tanrıya bizi kusursuz yarattığı için teşekkür etmekten geçer. Biz kendimizi sevip, sağlıklı yaşama merhaba dersek, bize gelecektir.

İstemek her şeyden önemli ve yaptırımı en kolay olandır. Dengeli beslenmeyi hayatımıza yerleştirebilirsek şayet, geçen bütün günümüzün ne kadar güzel olduğunu görecek ve kaliteli bir yaşama merhaba diyeceğiz. Yapabileceğimiz en kolay egzersiz şüphesiz tempolu yürüyüşlerdir. Sabah veya akşam hiç fark etmez. Günde bir saat kendimize ve sağlığımıza mutlaka zaman ayırabiliriz.

kilo verme yolları – Dengeli kilo verme yazısına ait etiketler : , ,
kilo verme yolları – Dengeli kilo verme yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 15 Kas 2010

site aramaları:

  dengeli zayıflama  Dengeli zayiflama  

Benzer Yazılar

2 Comments »

  • herbalife demiş ki:

    kesinlikle tempolu yürüyüşün kilo vermeye çok katkıs var

  • ışıl demiş ki:

    Arkadaş haklı tempolu yürüyüş çok önemli ama ben çok abur cubur yiyorum engelde olamıyorum kendime bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.