Elma Suyu yapımı ve Elma suyunun faydaları

suyu birçok kişi tarafından şifa olarak kabul edilir bunun nedeni suyunda bulunan vitaminler, kalsiyum, fosforun vücut sağlığınıza yardımcı olması. suyu yapmak isteyenler için elma suyu tarifi ve yapımı ile faydalarını görebilirsiniz. tarifi, zararları, faydası.

Elma Suyu Faydaları

Elma suyu günde bir bardak içildiği zaman kandaki kolestrolü dengeleyebilir.
kalp ve damar sağlığınızın korunmasına yardımcı olur. Antioksidan etkisinin en fazla olan elma suyudur.Kötü kolestrolün oksidasyonunu önler.

Elma suyu resmi

Elma Suyunun Cilde Faydaları: Çevresel faktörlerden arındırmak için %100 elma suyundan yararlanmalısınız.

Elma suyundaki vitaminler,şeker bedenin dengesi için enzimler,sodyum,kalsiyum,fosfor mineralleri sağlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.

Elma Suyu

Kolestrol düzeyi yükseldikçe kalp hastalığı riski de artmaktadır.Elma suyu yüksek tansiyon ve ritm bozukluğu olan hastalarda da
faydalı olmaktadır.
elma suyunun diğer faydası : Elma suyu kanın temizlenmesine ve toksinlerin atılmasına,rahat bir uyku uyumanıza,mide bulantısına,sindirimin kolaylaşmasına,gastrit yanmalarına,bağırsakların çalışmasına,cilt güzelliğine,enerji veren,kalbi güçlendiren,tatlı yeme arzusunu gideren,kalbi güçlendiren çok yararlı bir meyvedir.B3 ve E vitamini, bulunan elme suyu kan şekerini kontrol altında tutar,baş ağrısına iyi gelir.Evlerinizde elmasuyu yapmak için katı meyve sıkıcaklarını kullanıyor,veya rendeledikten sonra sıkıyorsunuz. Fabrikalarda ise bir çok aşamalardan geçerek hijyenik olarak üretiliyor.

Elma Suyu tarifi  ve Elma Suyu nasıl yapılır ?

Bu derece faydaları olan elma suyunu sanırım daha çok tüketmeye gayret göstereceksiniz.
Elma suyununun yanı sıra elma çaylarıda içebilirsiniz. İçerisine tarçın veya faydalı bitkiler karıştırarak nefis bir elma çayı elde edebilirsiniz.Ayrıca elma kompostosu da yemeklerde tüketilmesi gerekmektedir. Bir çok alternatifi bulunan elma her şekilde tüketilebilir. Önemli olan hayatımızdan hiç çıkarmamamız gerektiğini bilmektir.Bayanların cilt güzelliğine önem verdiğini bildiğimiz için bol bol elma ve elma suyu tüketmelerini tavsiye ediyoruz.Sofralarımızdan eksik etmememiz gereken elma suyu,elma kompostosu,elma çayı,elma sirkesi,sağlığınızada ne kadar faydalı olacak hemen fark edeceksiniz.

Elma Suyunun Zararları

Elmanın kabuğunda bulunan pektin maddesi kolestrolün düşürülmesinde büyük rol oynamaktadır.Ayrıca ısırarak yendiği
zaman dişlerin temizlenmesine yardımcı olur.Migren krizlerini engellediği de görülmüştür.

Meyvelerin içinde en yararlı olanı elmadır.Asitli içeceklerden vazgeçerek bol bol elma suyu tüketmeliyiz.

Eğer Sizde Elmanın şifalı olduğuna inanıyorsanız, Elma hakkındaki sitemizde bulunan diğer konuları inceleyebilirsiniz;
Elma Sirkesi bal karışımıda oldukça faydalıdır konuya ulaşmak içni :  Elma sirkesi ve bal karışımıyla zayıflama adresini ziyaret edebilirsiniz !

Elma Suyu yapımı ve Elma suyunun faydaları yazısına ait etiketler : , , , , , ,
Elma Suyu yapımı ve Elma suyunun faydaları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 02 Kas 2010/ Son Duzenleme: 02.Kas.2010

site aramaları:

  elma suyunun faydaları  elma suyu  

Benzer Yazılar

2 Comments »

  • derya demiş ki:

    Bizde elma suyunun yararını okuduktan sonra katı meyve sıkacağı aldık küçük kardeşim için yararlı olacağını düşündüğümüz için çok teşekkürler..

  • fatma demir demiş ki:

    bende 2 gün önce elmanın kabuğunu ve kendisini parçalara ayırarak küçükdemlikte kaynattım ve içtim çok lezzetli (:

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.