Basen Eriten Aerobik Hareketleri

Bu egzersizlerle kalça kaslarınızı çalıştırarak basen ve bacak bölgenizi inceltebilirsiniz. Evde veya iş yerinde yapacağınız bu aerobik hareketleri için spor aleti almanız veya üstünüzü değiştirmeniz gerekmiyor. İhtiyacınız olan tek şey 2m karelik boş bir alan ve uzanabileceğiniz rahat bir zemin. Dilerseniz matı kullanabilirsiniz.

Sırt üstü uzanın, dizlerinizi kırın ve ayak tabanlarınızı yere basacak şekilde pozisyon alın. Bir bacağınız sabit tutarken diğer bacağınızı havaya kaldırın ve düz tutatarak gerin. Duruşunuzu bozmadan bacağınızı yerden 50cm kadar kaldırın. İçinizden ona kadar sayın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Bu hareketi her iki bacakla da 15-20 kez yapın.

Sağ tarafınızın üstüne yan yatın. Yere bitişik olan sağ bacağınızı bükün. Üstte olan sol bacağınızı yerden 20cm kadar kaldırın ve 5 saniye kadar yukarıda tuttuktan sonra indirin. Bu hareketi her iki bacağınızla da 10-15 kez tekrarlayın.

Ayakta dik durun ve parmak uçlarınızda yükselin. Bu pozisyondayken bacak ve kaslarınızı sıkın. Beş saniye böyle kaldıktan sonra yavaşça kendinizi bırakın. Bu hareketi 15-20 kez tekrarlayarak bölgenizi sıkılaştırabilirsiniz.

Sırtınızı eğmeden dik durun. Sol bacağınızla öne doğru büyük bir adım atın. Bu pozisyonda arkada kalan sağ ayağınızı yerden kaldırmayın. Şimdi dizlerinizi bükerek yavaşça çömelin. Bu hareketi yaparken ağırlığınızı öne doğru vermeyin. Bunun engellemek için arkadaki bacağınızdan destek almaya çalışın ve karın kaslarınızı gergin tutun.

Basen Eriten Aerobik Hareketleri yazısına ait etiketler : , , , , , ,
Basen Eriten Aerobik Hareketleri yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 28 Nis 2011/ Son Duzenleme: 11.Oca.2012

site aramaları:

  aerobik hareketleri  basen diyet listesi  

Benzer Yazılar

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.