Funda suyu faydaları, zararları, fundayla diyet zayıflama

Funda bitkisi Ericaceae familyasından çiçekli bir bitkidir. Süpürge otu, süpürge çalısı ya da püren isimleri ile de anılmaktadır. 700′den fazla çeşidi bulunmakla birlikte funda suyu ve çayı olarak pazarlanan formu Herba ericae’dir. İdrar yolları dezenfektanı, kabızlık giderici ve idrar söktürücü olarak kullanılmaktadır. Böbrek kumu dökücü ve selülit giderici etkiler de sahiptir.

Funda yapraklarından elde edilen aktarlarda hazır olarakta satılmaktadır. Bir ölçek koyulan bir çay bardağının üzeri içme suyu doldurularak tüketilen bu faydalı ürünün günde 3 defa içilmesi önerilmektedir.

Zayıflama için de kullanılan bu üründe diğer zayıflama yardımcısı ürünlerde olduğu gibi düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Etki süresi kullanan kişinin metabolizmasına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 3 hafta içinde gözükmeye başlamaktadır.

Funda suyu ağır kokulu bir bileşim olduğundan kullananların şikayeti genellikle bu konudan rahatsız olmalarıdır. Funda suyu ile birlikte biberiye ve kekik sularının da kullanılmasının etkiyi arttırdığı bilinmektedir.

MÜJDE AYDA 7 KİLO VERDİREN FUNDA SUYU

Etkili bir zayıflatıcıdır HİÇ UĞRAŞMADA DÜZENLİ KULLANIMLA YAĞLARINIZIN VÜCUDUNUZDAN HIZLI ATILMASINI SAĞLAYAN FUNDA SUYU YEMEKLERDEN YARIM SAAT ÖNCE 1 FİNCAN İÇİLEREK KULLANILIR ÇOK RAHAT KULLANIMI OLAN FUNDA SUYU EVET AYDA 7 KİLO VERDİRMEKTEDİRhazır funda suyunu (günde üç kez; 1/4 ü funda suyu, 3/4 ü su olmak şartıyla) kilo verme amacıyla kullanabilirsiniz.Ayrıca; idrar yolları dezenfektanı, idrar söktürücü, kabızlık giderici, ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır.

FUNDA SUYU:
Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok etkili bir zayıflatıcıdır. Ayrıca iltihap giderici, romatizmal ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır. Funda suyu idrar yolları dezenfektanı, idrar sökücü ve kabızlığı giderici özelliğe sahiptir. Altını ıslatan çocuklarda faydalıdır.

Funda Suyu

Funda bitkisi yaralı bir bitki, ama fundandan elde dilen funda suyu da, en az onun kadar etkili. etkilerini ve faydalarını birlikte görelim.

Etki ve Kullanışı: Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok etkili bir zayıflatıcıdır. Ayrıca iltihabı, romatizma ve ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır. Funda suyu idrar yolları dezenfektanı, idrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir. Altına ıslatan çocuklarda faydalıdır.
Funda çayı hazırlanarak içilir.
KULLANIM ŞEKLİ : 1 M’ü Funda Suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz. Günde üç çay bardağı içilir.

Funda suyu faydaları, zararları, fundayla diyet zayıflama yazısına ait etiketler : , , , , , ,
Funda suyu faydaları, zararları, fundayla diyet zayıflama yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 02 Eki 2010

site aramaları:

  funda suyunun faydaları  funda suyu  

Benzer Yazılar

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.