Kavitasyon yöntemi nedir zararları ve zayıflama

, direk olarak yağların eritilmesi yöntemi ile olumlu sonuçlar veren bir uygulamadır. Kavitasyon yöntemiyle hücreler arası boşlukların drenajı sağlanarak fizyolojik yapının iyileştirilmesi yapılır.kavitasyon fiyatları, zayıflama, kavitasyon ile incelme, kavitasyon istanbul,kavitasyon zararları, kavitasyon forum ve yorumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

KAVİTASYON NEDİR?

Artık aç kalınarak yapılan diyetlere son. Çünkü gün geçtikçe herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden uygulanan yağlardan arınma seansları, çoğalarak artmakta. Bunlardan bir tanesi de kavitasyon sistemi ile bölgesel yağlardan kurtulmaktır.

, ultrason dalgaları yardımıyla bölgesel yağlarımızdan kurtulmamızı sağlar. Buradaki amaç tabiki yağ dokularına yönelik olmakla beraber, yağ dokularını tamamen ortadan kaldırmaktır. Parçalanan yağ hücreleri ise idrar yolu ile dışarıya atılır.

Peki Kavitasyon Sisteminde Acı sızı varmı ?
Herhangi bir ağrı ve sızı olmadan yapılan bu seanslar, günlük işlerinizi aksatmanıza da sebep olmamaktadır.
İşleme başlanmadan önce ve sonra mezura ile bedenimizin ölçümü yapılır.
Yine seanstan önce bol miktarda su içilmesi tavsiye edilir.
Kavitasyon Seansları ortalama 40 – 45 dakika sürmektedir.

Kurtulamadığımız bölgesel yağlarımıza çözüm getiren kavitasyon sistemi, ultrason dalgalarıyla bel, kadınların en çok şikayet ettikleri olan bölge göbek, karın, sırt yağlarına son derece kesin çözüm getirir, ve bir o kadar da mutlu edicidir.
Yağlardan ve portakal kabuğu görünümündeki selülitlerden bizleri kurtaran kesin çözümdür.

Kavitasyon seanslarının yanı sıra, kalıcılık ve desteklemek amacıyla yağsız yapılan bir diyet tercih edilmeli ve bol miktarda su tüketilmelidir. Bölgesel yağlanma durumunuza göre seans süreleri değişiklik gösterebilir.
Kavitasyon sistemi ile ne kadar incelebilirim diyorsanız : Her seansta 2 cm. incelmek mümkümdür ve maksimum 5 seans yeterli olabilir.

Son derece olumlu sonuçlar veren kavitasyon seansları, diyet ve egzersiz hareketleri ile birlikte verilince bölgesel yağlanmalardan hangisinin faydasını gördüğümüzde düşündürücü olabiliyor. Herhangi bir zararı olmayan bu sistemin, egzersiz hareketleri ile daha çok destekleneceği bilinir. Önemli olan zayıflamayı istemek ve bilinçli beslenmektir.

Kalıcı çözümler sadece düzenli yapılan egzersiz hareketleri ve beslenme şeklimiz ile alakalıdır. Herhangi bir zararı olmayan kavitasyon ile zayıflama sistemi uygulanmaya başladıktan sonra, beslenme düzeni ve hareket alanlarımızı çoğaltmamızıda isteyecektir bizden. Kalıcı olması için bu gerekli olmaktadır.

ve Faydaları


Estetik olarak kusursuz görünmek herkesin istediği birşeydir. Bunun için bizimde yapmamız ve uygulamamız gereken mecburiyetler vardır. Şişman ve selülitli bacakları elbette kimse istemez. Evet kavitasyon buna çözüm getirir. Hem de kesin çözüm getirir. Fakat bize de sonrasında bunu desteklemek düşer.

Bol su içmek ve yağsız yemekleri tercih etmek gibi. Kavitasyon sistemi uygulamak, yağlarımızdan ve selülitlerimizden bizleri arındırdığı gibi, vücudumuzu şekle sokacak ve sonuçlardan bizi memnun bırakacaktır.

Eğer sizde yıllarca biriken bölgesel yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, 5 veya 6 seansta kavitasyon sistemi kalıcı yağlarınıza elveda demenizi sağlayacaktır.

Bugüne kadar kaç farklı zayıflama yöntemi denediniz? Peki bu yöntemlerin kaçından fayda gördünüz ?

Öncelikle zayıflama yöntemleri uygulanmadan önce, daha önce bu yöntemi kullanan kişiler var ise onların yorumları alınmalıdır. Referans, her yerde önemli olduğu gibi bu noktada da oldukça önemlidir. O yöntemler ile ilgili yapılan olumlu yorumlar size ürünü denemenizde fayda sağlar.

Son dönemlerde tüm kullananlardan olumlu yorumlar alan bir yöntemi sizlere tanıtmak istiyorum. Mucizevi yöntemin adı

Kavitasyon. Peki nedir kavitasyon?

Kavitasyon, direk olarak yağların eritilmesi yöntemi ile olumlu sonuçlar veren bir uygulamadır.

Kavitasyon faydaları arasında Böbrek taşlarını kırmaya yönelik uygulamalar ile ultrason yardımından faydalanılır.

Eğer sizde diğer zayıflama yöntemlerinden fayda alamadıysanız ve gerçekten bilinçli bir şekilde zayıflamak istiyorsanız kavitasyon mucizesini denemeniz lazım.

Yağ hücreleri arasındaki bağları çözüyor

Tamamlayıcı Tıp ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Aynur Hamidova, yerleşmiş bölgesel yağları parçalayıp eritmek ve selülitli bölgeleri yok etmek isteyen kadın-erkek herkesin bu uygulamaya talep gösterdiğini belirtiyor: “Bu uygulamada kullanılan ultra kavitasyon teknolojisi ile yağ hücrelerine elastik dalgalar gönderilip, bu hücreler baloncuk şeklinde şişiriliyor. Yağ hücrelerinin arasındaki bağların çözülmesi sağlanıyor ve hücre çeperleri zayıflatılıp parçalanarak sonuca ulaşılıyor.”

Lipo-cav uygulamasında bölgesel yağlara ve selülitlere üç aşamada işlem yapılıyor.

 1. Kavitasyon yöntemiyle hücreler arası boşlukların drenajı sağlanarak fizyolojik yapının iyileştirilmesi…
 2. Yağ hücreleri arasındaki bağların zayıflatılarak kopartılması; diğer bir adı ile çözülme etkisi…
 3. Baloncuk şeklinde şişirilmiş yağ hücrelerinin çeperlerinin şok dalgaları ile zayıflatılıp parçalanması…

Erkeklerin göbek sorununa çözüm getiriyor

Türkiye’de yaşayan birçok erkekte henüz 30 yaşına gelmeden göbek oluşmaya başlıyor. İlerleyen yaşlarda büyük bir yağ tabakası ile hayatlarını sürdüren pek çok erkek, Lipo-cav uygulaması ile kısa sürede göbek ve bel bölgesindeki yağlardan kurtuluyor.

Genelde spor yapmalarına rağmen erkeklerin bel bölgesindeki yağlar bir türlü erimek bilmez. İşte tamamen fit görünümde olup sadece bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyen erkekler de bu yöntem sayesinde hayal ettikleri vücuda sahip olabiliyorlar. Dr. Aynur Hamidova, yerleşmiş bölgesel yağların eritilmesinde ve selülitli bölgenin tedavisinde tercih edilen bu yöntemin, obezite durumlarında da kilo verme sürecini hızlandırdığını söylüyor.

Kavitasyon Sistemi Nasıl uygulanıyor

Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekiyor. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kural.

Uygulama, haftada bir seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-12 seansta tamamlanıyor. Bir seans ortalama 20-30 dakika sürüyor. Uygulamanın sürekliliğini sağlamak için seanslar tamamlandıktan sonra dört ay süreyle ayda bir seans, daha sonra 3′er ay aralıklarla tek seans yapılması gerekiyor.

Lipo-cav’ın diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması…Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve hasta tarafından harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür. Mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 10 cm kadar azalmıştır.

KAVİTASYON FAYDALARI NEDİR?

Kavitasyon kurtulmak istenilen, bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Kavitasyon makinensinin bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır.

Kavitasyon yöntemi nedir zararları ve zayıflama yazısına ait etiketler : , , , , ,
Kavitasyon yöntemi nedir zararları ve zayıflama yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 13 Eki 2010/ Son Duzenleme: 23.Kas.2010

site aramaları:

  kavitasyon zararları  kavitasyonun zararları  

Benzer Yazılar

7 Comments »

 • estetik demiş ki:

  Yeni geliştirilmiş bir cihaz ile soğutma yöntemi ile bölgesel incelme yüzde yüz sonu veriyormuş. Zetiq firması tarafından üretilmiş.

 • Şennur Köse demiş ki:

  Merhaba,Kavitasyon yöntemi uygulanabilmesi için her hangi bir şartlar gerkiyormu?örneğin kilo aralığı gibi.Teşekkürler

 • yağmur karakuş demiş ki:

  kavitasyona bende gidiyorum çok faydasını görüyorum daha 3. seansımda 5cm inceldim ki benim seanslarım toplam 12 seans. tavsiye ederim fiyatıda çok uygun.

 • meryem aydın demiş ki:

  kavitasyon yumurtalıklaraa zarar veriyomuş bn kullanmadım ama ne kadar dogru bılmıyorum bilgi ltfen !!

 • dilara ece demiş ki:

  yas aralıgı var mı

 • EYLEM ASLAN demiş ki:

  merhaba arkadaşlar
  yaklaşık 5 seans kavıtasyona gırdım.71 kıloydum şimdi 68 bucuk kıloyum.ve yağdan cok verdıgımı söyledıler.ama bana kalırsa aynıyım.10 seansına 750 tl verdım..
  bakalım 5 seans kaldı.tabı kavıtasyonun yanı sıra ıkı seans radyofrekansa gırdım göbegım cok var her ıkısıde oraya uygulanıyor.aynı zamanda evde her aksam yarım saat spor yapıyorum gunde 2.5 lıtre su ıcıyorum.az yemek yıyorum dıyet uyguluyorum.
  bunca yaptıgım seylere ragmen verdıgım kıloyu az buluyorum..bakalım seans bıtımınde nekadar olcak.inş.verrım..:(

 • NEZAHAT GÖKMEN demiş ki:

  kavitasyona 8 seans gittim ve bütün saglıgımı kaybettim …..baş dönmesi ,mide bulantısı,ayakta duramıyorum şu anda berbat durumdayım doktora gıtmeden kesinlikle gitmeyin …..İNSANLIK NAMINA BIR DOKTORUN ÖNERİSİNİ BEKLİYORUM….

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.