Zayıflatan çaylar

Zayıflamanıza yardımcı olan bitki çaylarını içerek fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bazı insan metabolizmasını  hızlandırarak vücutta oluşan ödemi atmaya yardımcı oluyor. Özellikle bunlar arasında en önemli olanıdır. Bitki yapraklarından oluşan karışımlarla yapılan çayların doğal olması ve hiçbir kimyasal madde içermemesi pek çok kişi tarafından kullanılmasını sağlıyor.  Doğal yollardan kilo vermek insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Burada önemli olan doğal diyerek  aşırıya kaçmamaktır.

Zayıflamaya çalışan ancak bir türlü kilo veremeyenlere aşağıdaki çayları demleyip içmeleri önerilir.

İşte Zayıflatan çaylar :

Mısır püskülü çayı: İştah azaltıcı. 1 çay fincanı kaynar suya 1 çay kaşığı mısır püskülü koyarak demlendirip sabah akşam içilir.

Karahindiba, aslan dişi, maydanoz, nane çayı: Sindirimi düzenler.

Akağaç  yaprağı , kabalak, böğürtlen, ağaç çileği çayı: İdrar söktürücüdür.

Dere otu , papatya , ıhlamur, sultan otu çayı: Metabolizma bozukluğunu düzeltir.

Biberiye çayı: Sindirimi düzenler, cildi sıkılaştırır, kan dolaşımını hızlandırır. 1 litre suda kaynatılarak sabah ve akşam birer fincan içilir.

Ada çayı: Zayıflamak isteyenlere iştah kesici olarak tavsiye edilir.

Rejim yapmakta zorlanıyorsanız bu bitki çaylarından içebilirsiniz.

Yeşil çay: Vücuttaki toksinleri atarak bir çaydır.

Mate yaprağı çayı: Kavrulmuş ya da kavrulmamış olarak satılır. Güney Amerika’da çok kullanılan bir içecektir. 1 fincan suya 1-2 tatlı kaşığı toz mate konularak içilir.

Zayıflamaya yardımcı olan 5 bitkinin karışımından oluşan çay da oldukça etkilidir. Aktarlarda 5’i bir yerde formülü olarak bulabileceğiniz bitki karışımı çok daha pratiktir. Mate yaprağı, funda yaprağı, kekik, biberiye ve yeşil çaydan oluşan bu karışım 1 litre suya birer çay kaşığı konularak demlemeye bırakılır. Kesinlikle kaynatılmamalıdır. Günde 3 fincan içilmesi yeterlidir.

Daha fazla içilmemesi özellikle belirtilir. Bu karışım vücutta biriken toksin ve ödemi atarak ayda yaklaşık 5 kilo vermenizi sağlar. Bitki çaylarının içine kesinlikle tatlanması için şeker karıştırılmamalıdır. Bu karışımların bazı hastalarda alerjiye yol açabileceğini söyleyen uzmanlar çabuk zayıflamak için aşırıya kaçmayın uyarısını yapıyor.

Güzel bir gıda diyetinin yanında günde 3 bardak içilen taze bitki çayları sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur.

Zayıflatan çaylar yazısına ait etiketler : , , , ,
Zayıflatan çaylar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz. Tarih: 21 Mar 2010

site aramaları:

  zayıflatan çaylar  zayiflatan caylar  

Benzer Yazılar

2 Comments »

  • DUYGU EKİCİ demiş ki:

    5′i bir yerde karışımı çok duymuştum ama kullanmadım başka yan etkileri olabilir diye korkuyorum açıkcası.

  • AYŞEGÜL demiş ki:

    5 i bi yerde çayını bende denemedim ama içen arkadaşlarım faydasını gördü.. sonuçta bitkisel bir çay ama herşeyin de bir dozajı var. ben 3 bardaktan fazla içilmediğini bilmiyordum mesela bu çayın.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.